Feliks Mägus pöördus hotelliärisse tagasi

Krista Taim 03. mai 2006, 00:00

Kui möödunud aasta märtsis teatas Reval Hotelligrupi kauaaegne juhataja Feliks Mägus, et jätab palgatöö ning hakkab tegelema rottidele pesamaterjali tootmisega, tekitas see paljudes imestust.

Toona tõi Mägus välja kaks lahkumise põhjust: peamiseks tööülesandeks olnud Peterburi hotelliprojekt jõudis ehitusfaasi ja ta oli omandanud kolmandiku OÜ Estap osakutest. "Tahan pärast 16 aastat töövõtjana proovida kätt ettevõtjana," sõnas ta tookord ja tunnistas, et lahkumisotsus ei tulnud kergelt. "Olen hotellinduses kaua olnud ja see on ikkagi südamelähedane. Pealegi pole see mitte ühest firmast teise minek, vaid põhimõtteline muudatus - töövõtjast ettevõtjaks," rääkis Mägus.

Ometi ei suutnud ta oma kutsumust maha salata ja lõi sügisel käed Nordic Hotelsi omaniku Harri Veeringuga, omandades 50protsendise osaluse. Tema projektiks sai Postimaja kõrvale kerkiv Forumi hotell.

"Hing igatses ikka hotellindusse tagasi. Mulle meeldivad sealsed inimesed. Nii kui tekkis võimalus sinna uuesti siseneda, seda ka tegin," meenutas Mägus uut algust. Ta lisas, et pole oma sõnu söönud: "Hotellindusse tagasiminek oli võimalik ainuüksi selle kaudu, et ise midagi teha."

Mäguse sõnul on suur vahe, kas töötada tippjuhina või omanikuna. "Suhe töösse on teistsugune," põhjendas ta ja möönis, et on juba ette tulnud ka unetuid öid.

Tema sõnul polnud endised kolleegid imestunud, kuuldes naasmisest. "Pigem imestati, et ma nii kauaks eemale jäin," rääkis Mägus. Mis puudutab riski võtmist Tallinna niigi tihedas hotellivõrgustikus, siis Mäguse sõnul pole üheski valdkonnas kerge ja riske tuleb võtta. "Jänes kaarte ei mängi. Tuleb teha kõik hästi, tööle võtta õiged inimesed, efektiivselt majandada ja ega muud pole," sõnas ta.

Lemmikloomaäril hoiab ta finantsdirektorina jätkuvalt kätt pulsil ning strateegiliste otsuste puhul ütleb sõna sekka.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimehe ja hotelliärimehe Tarmo Sumbergi sõnul on Mäguse naasmine rõõmustav. "Kindlasti on hotellindus äri, mida ta on viimased 15 aastat teinud, ja ta tunneb seda valdkonda. Igaüks teeb, mida oskab," sõnas Sumberg.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing