Meesjuhid Eestis soositud

Ralf-Martin Soe 03. mai 2006, 00:00

Uurides vastajate hoiakuid, kas eelistatakse enda ülemuseks naist või meest, selgus, et 57% mehi sooviks oma ülemusena näha kindlasti või pigem meest ning samal arvamusel oli ka 45% naistest.

Mehed ei soovi endale naisülemust ja naised ei taha naisjuhtide alluvuses töötada. Levinud on stereotüübid, mis seostavad mehi autoriteediga ning naisi allumisega.

Mehed, kes töötavad naiste otseses alluvuses või kelle asutuse juhtkonnas on rohkem naisi, on märksa tolerantsemad oma ülemuse soo osas.

Enamik vastajaid (75%) on arvamusel, et mehed ei nõustu töötama nii madala palga eest kui naised. Meeste seas on ka oluliselt rohkem neid, kes nõustuksid vaid sellise uue tööga, mille palk ületab märkimisväärselt olemasolevat palka. Naistel pole palga juurdeküsimine nii edukas kui meestel.

15-74aastastest meestest enam kui kolm neljandikku (78%) väitsid, et nemad on leibkonnas suurima sissetuleku saajad, naistest määratles ennast peamise tulutoojana iga teine (51%). Kui partner teeniks piisavalt ning materiaalne olukord võimaldaks, siis töötaks täiskoormusega 69% mehi, aga vaid 27% naisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing