Suvi ei peata õpikaruselli

Marko Liibak 03. mai 2006, 00:00

Pole mingi ime, et Eesti kliimas on mai alguseks suvised plaanid paljudel enam-vähem paika pandud. On ju siinmail loomulik, et suve- ja puhkuseaja ootus algab varakevadel, kui mitte juba talvel.

Samas lõpeb suvealgusega traditsiooniline sügis-talvine koolitusperiood. Kuid ometi ei jää koolitajate sõnul ka suvisel ajal koolitused päris soiku. Küll aga hoopis erinevas formaadis kui koolituse põhihooajal. Välja on pakutud erinevaid meeskonnakoolitusi, mis eristuvad traditsioonilistest koolitustest suvele kohasemalt loomingulisemana ning miks mitte ka romantilisemana. Mis see siis veel on, kui mitte suvistes nii-öelda õpitubades firmaüritustel jumestus-, fotograafia- või aiandusalaste kogemuste jagamine.

Olen igati selliste suviste, pooleldi firmaürituste, pooleldi koolituste korraldamise poolt. Mis oleks neile inimestele veel parem, kes suvel töötavad või pole veel puhkusele läinud, kui suvine väljasõit firmaüritusele ning samas õpid tundma midagi uut ning seda vabas õhus ja tavapärasemast vabamas meeskonnas. Ka selline erinevate tegevuste ühitamine võib osutuda "akude laadimiseks".

Sestap oleks paslik firmadel ja nende töötajatel suvistesse plaanidesse mahutada firma üritus, millel ühtlasi on võimalus kogeda midagi uut ja ammutada uusi teadmisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:14
Otsi:

Ava täpsem otsing