Arco Varavalitsemise kinnisvarafond ostis GO Spa Hotelli kinnisvara

03. mai 2006, 15:36

Arco Varavalitsemise ASi juhitav kinnisvarafond Explorer Property Fund - Baltic States ostis Georg Ots (GO) Spa Hotelli kinnisvara omava ASi Norbert aktsiad.

Arco Vara juhatuse esimehe Viljar Arakase sõnul on tegu väärtusliku infrastruktuuriga ja seega haakus ost hästi fondi strateegia ja tootlusootusega. ?GO Spa on kõige paremini arenev spa-keskus lähipiirkonnas tervikuna,? kommenteeris Arakas Arco Vara pressitetate vahendusel.

GO Spa opereerimist jätkab senine operaator Legendijuhtimise AS pikaajalise üürilepingu alusel ning spa igapäevases tegevuses muudatusi ei tule. Vastavalt kokkuleppele ostja ning müüja tehingu hinda ei avalikusta.

GO Spa kinnisvara senise omaniku, Alta Capitali juht Andres Rätsepp ütles: ?Alta Capital investeerib kinnisvarasse just nimelt arendamise eesmärgil. Tänaseks on Georg Ots Spa kinnisvarast saanud tugeva rendi rahavooga kinnisvaraobjekt ja see on kindlasti atraktiivsem odavama kapitaliga fondidele kui arendajatele.' Rätsep lisas, et müügist saadud raha kavatsetakse investeerida uutesse arendusprojektidesse.

GO Spa ost on Explorer Property Fund - Baltic States fondi kolmas suurem tehing pärast Nurmenuku kaubanduskeskuse ja TOP Spa ostu. Fondi juhataja Kristjan Kivipalu sõnul on fondil plaanis lähima aasta jooksul investeerida Balti regiooni veel ligi 180 miljonit eurot.

Explorer Property Fund ? Baltic States loodi eelmise aasta mais. Fondi investeeringuid juhib Arco Vara ning East Capitali ühisettevõte Arco Varavalitsemise AS. Fondi maht on 55 miljonit eurot.

Ida-Euroopa finantsturgudele spetsialiseerunud East Capitali portfelli kogumaht on üle 3,3 miljardi euro.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing