Börsiülevaade: Tallinkil vahetas omanikku üle miljoni aktsia, väärtpaber tõusis

03. mai 2006, 14:42

Tallinki aktsia tõusis täna üle 81 miljoni kroonise käibe najal 1,4%, sulges 4,49 eurol (70,25 kroonil).

Tegemist kõrgeima sulgemistasemega pärast 12. aprilli.

Lõviosa päevakäibest tuli veidi pärast kella ühtteist, mil kahe plokktehingu käigus vahetas omanikku täpselt miljon aktsiat. Kokku kaubeldi päeva jooksul 1,17 miljoni aktsiaga.

Miljon aktsia suurusi või veelgi suuremad päevakäibeid on Tallink näinud enne tänast päeva oma viie kuulise börsiajaloo jooksul kuuel korral. Viimati alles möödunud teisipäeval, mil omanikku vahetas 2,79 miljonit väärtpaberit.

Suured käibed võivad aluseks olla väärtpaberi suunamuutusele. Üldiselt loetakse suure käibe najal aktsia tõusmist positiivseks märgiks. Vähemalt lühiajalises plaanis.

Möödunud nädala neljapäeval alustas laevafirma Tallinna ja Helsingi vahel tiiburite hooaega ja tõenäoliselt alates järgmisest nädalast hakkab regulaarreise tegema samal liinil uus reisilaev Galaxy.

Uus hooaeg algas laevareisijatele tavapärasest mõnevõrra kallimana, kuna Tallink on hakanud rakendama nii reisijatele kui ka sõidukitele kütuselisa maksu, mis mujal maailmas juba üsna tavaline.

Investori seisukohalt on tähtis eelkõige see, kuidas läheb Tallinkil laevafirma Silja Line ostmisega. Turun Sanomate andmeil on laevafirma omaniku Sea Containersi suurte majandusraskuste tõttu müügiprotsess veninud, kuid peaks toimuma siiski käimasolevas kvartalis, vahendas Postimees.

Oletatakse, et ühe ostuhuvilisena on sõelale jäänud Tallink. Müüja nõrk positsioon annab ostjale tõenäoliselt suuremad eelised hinnaläbirääkimisel.

Ülejäänud aktsiatega oli börsil kauplemine passiivne ja kindla suunata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing