PM: Ametiühingud sõdivad Tallinkiga

03. mai 2006, 08:03

Tallink ei soovi pidada töölepingukõnelusi Soome, Rootsi ja Saksamaa meremeeste ametiühingutega, viimased ähvardavad boikotiga.

Läinud nädalal tehtud ühisavalduses nõuavad Soome, Eesti, Rootsi ja Saksamaa ametiühingud Tallinkilt kõneluste alustamist hiljuti kreeklastelt ostetud Hango-Paldiski-Rostocki liinil sõitva kolme Superfast-tüüpi laeva ning Riia-Stockholmi liinile suundunud Fantaasia meeskondade töölepingute üle, kirjutab Postimees.

Nimelt nõuab rahvusvaheline transporditöötajate föderatsioon ITF, kuhu meremeeste ametiühingud kuuluvad, et mitme riigi sadamat külastava laeva pardal peavad valitsema töösuhted, millele on heakskiidu andnud kõik asjaomased ametiühingud.

Selle nõudega soovib ITF tagada töötaja sotsiaalse kaitse ja vältida meeskonnakulude kokkuhoiust tulenevat ebavõrdset konkurentsi laevafirmade vahel. Kuna Tallink ei vastanud tähtajaks kõneluste alustamise taotlusele, jätavad ametiühingud endale vabad käed survevahendite kasutamiseks.

'Tegime avalduse, et Tallink tuleks meiega läbirääkimiste laua taha. Seni pole Tallinkilt tulnud mingit reaktsiooni ega vastutulekut meie nõudmistele,' ütles Soome Merimies-Unioni juht Simo Zitting.

Tema sõnul on Tallinki käitumine Eesti lipu alla toodud Superfasti laevadel olnud häbiväärne – Soome ja Saksa meremeestest koosnenud meeskonnad lasti lahti ja asemele palgati Eesti laevamehed, kellele makstakse palka vaid viiendiku ulatuses senisest tasemest.

Tallinki müügi- ja turundusdirektori Peter Roose sõnul on Soome ja Rootsi ametiühingute tegevus ajendatud tihenevast konkurentsist Läänemerel. «Nad ei taha näha Läänemerel seilavatel laevadel Eesti lippu,» ütles ta.

Roose sõnul on Tallinkil sõlmitud kuni 2008. aasta 1. septembrini kehtiv palgakokkulepe EMSAga ja selle muutmiseks pole mingit vajadust. 'Tallinki kollektiivpartner on EMSA, kes on ITFi täieõiguslik liige,' lisas Roose.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing