Haigla paneb Tallinna Mäekalda polikliiniku müüki

Gert D. Hankewitz 04. mai 2006, 00:00

Müügiluba saadi linnavalitsuselt eile.

"Maja vajab 40 miljoni eest investeeringuid, seda meil ei ole," tõi Ida-Tallinna Keskhaigla juht Ralf Allikvee välja ühe müügipõhjuse.

Allikvee sõnul seisab Mäekalda maja pooltühjalt. Hoones tegutseb üürilepingute alusel ka 13 perearsti, kelle pärast Allikvee aga ei muretse. "Põhimõtteliselt saab kõik lepingud kolme kuu jooksul lõpetada," ütles ta ning lisas, et arstidele pakutakse teisi pindu ülejäänud polikliinikutes.

Haigla nõukogu esimees Vilja Savisaar lisas, et Mäekalda maja pole ei linna ega haigla arengule enam vajalik. Palju linn üle 5000 ruutmeetri suuruse maja müügist teenida soovib, ta täpselt öelda ei osanud. "Kui müüsime Magasini tänava hoonet, siis tõusis summa alghinnast ligi kolm korda kõrgemale," sõnas ta, kuid lisas, et ei julge praegu prognoosida, kas selle maja puhul ka nii juhtub. Konkreetseid ostjaid tema sõnul veel pole. "Praegu ostavad kinnisvarafirmad praktiliselt kõik kinnisvara ära, nii et selle krundi võib osta ükskõik milline firma," märkis ta.

"Kindlasti on see atraktiivne krunt, vaated on sealt suurepärased ja piirkond areneb," leidis Ober-Hausi Kinnisvara juht Hindrek Leppsalu, lisades, et kui Tartu maantee ka korda tehakse, on seegi plussiks. Kui palju see krunt ja maja maksta võiksid, ta öelda ei tahtnud, põhjendades, et ei hakka spekuleerima. Küll aga sõnas Leppsalu, et kuna ümbruskonnas on 9korruselised majad ning ka Andres Kogeri 14korruseline Fahle maja ei jää kaugele, võib sinna umbes sama kõrge kortermaja tulla. Samuti ei tohiks Leppsalu hinnangul takistuseks olla see, et tegemist on sotsiaalmaaga, kuna seda saab ka elamumaaks muuta.

Arco Investeeringute juht Veiko Pedosk ütles, et kuigi Arco Kinnisvarabüroo hindas krundi 27,6 miljonile kroonile, on maja normaalne hind 30 miljonit. Ruutmeetri hinnaks tuleks 6000 krooni. Siiski ei ole tema sõnul see koht väga atraktiivne. "Mäletan vanast ajast, et seal olid pinnad pidevalt müügis," sõnas ta, kuid tunnistas, et vaade on sealt hea ning kortermaja ehitamine tasuks end ära. "3000-5000 krooni korteri ruutmeetri hinnaks," pakkus Pedosk. Vana maja seal tema meelest säilitada mõtet pole. "Arvan, et parem oleks vana mehhanism maha võtta ja uus odavam peale panna," märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing