Nordea Pank teenis kolme kuuga üle 34 miljoni krooni kasumit

ÄP 04. mai 2006, 00:00

Nordea Eesti bilansimaht oli I kvartali lõpus 17,2 miljardit krooni, möödunud aastal oli bilansimaht samaks ajaks 13,1 miljardit krooni. Võrreldes eelmise aastaga kasvasid Nordea varad Eestis 32%.

Laenu- ja liisinguportfelli maht kasvas aastaga 39% ehk 4,2 mld krooni võrra, olles 2006. aasta I kvartali lõpus 14,9 mld krooni mulluse 10,7 mld krooni asemel. Kõige kiiremini kasvas eluasemelaenu portfell, mille aastaseks kasvuks kujunes 62%.

Hoiuseportfelli maht oli kvartali lõpus 4,4 mld krooni, kus kasv võrreldes eelmise aastaga oli 9%. Hoiustest näitasid kõige kiiremat kasvu eraisikute hoiused, mille mahud kasvasid aastaga 25%.

"Nordea Eesti esimese kvartali majandustulemusi iseloomustab kasvutrend erinevatel finantsteenuste turgudel," kommenteeris Nordea Eesti juhatuse esimees Vahur Kraft. Tema kinnitusel kasvatas tulusid eelkõige laenu- ja liisingutoodete müügi kasv. "Laenutoodete turg Eestis on endiselt kasvamas," lisas ta.

Kraft märkis, et I kvartalis alustas pank Eestis 38 Nordea Luksemburgi investeerimisfondi, privaatpanganduse ning varahalduse teenuste pakkumist. Kvartali lõpus tõsteti ka hoiuseintresse.

Varem on oma tulemused teatanud Hansapank ja SEB Eesti Ühispank, kes teenisid esimeses kvartalis 1 miljard krooni ja 300 miljonit krooni puhaskasumit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing