Tallink pööras nina üles

Raivo Sormunen 04. mai 2006, 00:00

Tallinki aktsia tõusis eile üle 81 miljoni kroonise käibe najal 1,4%, sulgudes 4,49 eurol (70,25 kroonil). Tegemist on kõrgeima sulgemistasemega pärast 12. aprilli.

Lõviosa päevakäibest tuli veidi pärast kella ühtteist, mil kahe plokktehingu käigus vahetas omanikku täpselt miljon aktsiat. Kokku kaubeldi päeva jooksul 1,17 miljoni aktsiaga.

Miljon aktsia suurusi või veelgi suuremad päevakäibeid on Tallink näinud oma viiekuulise börsiajaloo jooksul juba kuuel korral. Viimati alles möödunud teisipäeval, mil omanikku vahetas koguni 2,79 miljonit väärtpaberit ehk 2% laevanduskontserni aktsiakapitalist. Äripäevale teadaolevalt olid toona ostjateks peamiselt SEB kliendid ja müüjateks Mellon Banki kliendid.

Suured käibed võivad aluseks olla väärtpaberi suunamuutusele. Üldiselt loetakse suure käibe najal aktsia tõusmist positiivseks märgiks. Vähemalt lühiajalises plaanis.

Möödunud nädala neljapäeval alustas laevafirma Tallinna ja Helsingi vahel tiiburite hooaega ja alates järgmisest nädalast hakkab regulaarreise tegema samal liinil uus reisilaev Galaxy.

Uus hooaeg algas laevareisijatele tavapärasest mõnevõrra kallimana, kuna Tallink on hakanud rakendama nii reisijatele kui ka sõidukitele kütuselisa maksu, mis mujal maailmas juba üsna tavaline.

Investori seisukohalt on tähtis eelkõige see, kuidas läheb Tallinkil laevafirma Silja Line ostmisega. Turun Sanomate andmeil on laevafirma omaniku Sea Containers suurte majandusraskuste tõttu müügiprotsess veninud, kuid peaks toimuma siiski käimasolevas kvartalis, vahendas Postimees.

Turul oletatakse, et ühe ostuhuvilisena on sõelale jäänud Tallink. Müüja nõrk positsioon annab ostjale tõenäoliselt suuremad eelised hinnaläbirääkimisel.

Ülejäänud aktsiatega oli börsil kauplemine eile passiivne ja kindla suunata.

Täna-homme peaks kauplemist aitama tõsta Harju Elekter, mis on lubanud sel nädalal teatavaks teha oma esimese kvartali majandustulemused. Kvartaliraportite avaldamisega on ettevõtetel aega kuni mai lõpuni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing