Dovelin Baltic ootab Weroli juhtumi selginemist

04. mai 2006, 17:07

Weroli erastamisel parima pakkumise teinud Dovelin Baltic teatas, et on jätkuvalt huvitatud Weroli erastamistehingu lõpuleviimisest.

Kuid enne juriidilise keskkonna selginemist ei võeta uusi riske, samuti ei ole otsustatud võimaliku kahjunõude esitamisega seonduvat.

Dovelin Balticu nõukogu esimehe Urmas Sõõrumaa sõnul on tulemuseni jõudnud ja oma eemärgi saavutanud need inimesed, kelle eesmärgiks oli Weroli tänase vegeteeriva positsiooni jätkamine ja erastamise blokeerimine. „Riik kuulutas välja Weroli müügi. Meie eesmärk oli osta ja arendada ettevõtet, mis täna teenib korralikku kasumit, ning tegime tingimustele vastava parima pakkumise. Meie konkurentide eesmärk oli erastamine nurjata ja vähemasti praeguse seisuga see neil ka õnnestus. Juba erastamisprotsessis tekitas meis hämmingut, kuidas üks avalikult ettevõtte erastamisest huvitutud pool püüdis ettevõtte väärtust segadustega Weroli ümber kiiresti vähendada ja teostas paralleelselt ettevõtte vaenulikku ülevõtmist läbi varade võimaliku müügi. Ettevõtte juhtkond aga ei suutnud või ei tahtnud midagi selle vastu ette võtta,” lausus Sõõrumaa.

Tema sõnul jälgib Dovelin Baltic Weroli ümber toimuvat edaspidi passiivse huviga. „Tänu erastamise blokeerimisele ei saa ka avalikkus lähiajal teada, mis on Werolis tegelikult viimastel aastatel, kuid miks mitte ka viimastel kuudel, tegelikult toimunud. Meie huvi oli ettevõtte läbipaistvalt tööle panna ja tundub, et ka tänasele tegevjuhtkonnale see ei sobinud, igatahes meie poolt ettevõtte päästmiseks välja pakutud laenupakkumise lükkasid nad tagasi,” lisas Sõõrumaa.

Dovelin ei ole veel otsustanud kas ja kellele esitada tehtud kulutuste katteks võimalik kahjunõue. „On päris selge, et riik on saanud kahju ja ka Dovelin on kandnud teatud kulutusi. Riik on enampakkumisega saanud teada oma vara potentsiaalse väärtuse ja eks me ootame nüüd, kuidas riik temale kuuluva vara ümber toimuvat hindab ning kas ja kuidas suudab riik oma huvide eest seista. Sisuliselt tehti valitsusele siin karjapoissi,” ütles Sõõrumaa.

100% U.S.Invest’ile kuuluv Dovelin Baltic OÜ osales AS Werol Tehased Eesti Vabariigile kuuluvate aktsiate müügiks väljakuulutatud avalikul kirjalikul enampakkumisel ja pakkus aktsiate eest 52,2 miljonit krooni. Paremuselt teise, ligi 20 miljonit krooni väiksema pakkumise tegi Rein Kilgiga seotud AS Pere Leib tootmine.

Vastavalt U.S.Invest ja AS Kalev vahel sõlmitud kavatsuste protokollile soovib Kalev pärast AS Werol Tehased aktsiate ostu-müügi lepingu sõlmimist omandada 50% osaluse OÜ-s Dovelin Baltic.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing