Hansapank tõi turule investeerimishoiuse

Annika Matson 04. mai 2006, 12:18

Hansapank tõi sel nädalal turule investeerimishoiuse, mis võimaldab paigutada raha madala riskiga, kuid võita aktsiate või fondiosakute tõusust, teatas pank.

Hansapanga derivatiivide kauplemise osakonna juhi Pärt Kivaste sõnul on investeerimishoiuse peamine sihtrühm investorid, kes ei soovi võtta riske, kuid keda ei rahulda võlakirjade või tavahoiuse tulusus. 'Rahvusvaheline kogemus näitab, et üheks oluliseks investeerimishoiuse kliendigrupiks on juba pensionieas või peatselt pensioniikka jõudvad inimesed, kellel ei ole oma säästude investeerimisel otstarbekas riske võtta,' sõnas Kivaste.

Hansapanga investeerimishoiused jagunevad kaheks - riskipreemiata ja riskipreemiaga hoiused. Riskipreemiata hoiuste puhul on osalusmäär hoiusega seotud väärtpaberi hinnatõusus väiksem, riskipreemiaga hoiuse puhul aga suurem. Samas tuleks silmas pidada, et hoiuse sõlmimisel makstavat riskipreemiat hoiuse lõppedes tagasi ei saa. Riskipreemia suurus määratakse iga hoiuse puhul eraldi ning see võib sõltuvalt hoiusega seotud väärtpaberist olla 5–15% hoiusummast. Mõlema investeerimishoiuse puhul on hoiusumma perioodi lõpus 100% tagatud isegi juhul, kui hoiusega seotud väärtpaberi hind langeb.

Investeerimishoiuse tähtaeg pannakse paika iga hoiuse puhul eraldi. Reeglina on see ühest kuni kolme aastani. Kivaste sõnul on investeerimishoius seega sobiv just lühiajaliseks rahapaigutuseks. 'Investeerimishoiusele tasub paigutada raha, mida hoiuseperioodi jooksul vaja ei lähe, sest hoiuse katkestamine võib olla seotud kuludega. Kulude suurus sõltub hoiusega seotud väärtpaberi hinnast hoiuse katkestamise hetkel,' sõnas Kivaste.

Kuni mai lõpuni saavad kliendid valida kahe investeerimishoiuse vahel: riskipreemiata Investeerimishoius 1 'Hansa Ida-Euroopa' ja Investeerimishoius 2 'Hansa Ida-Euroopa riskipreemiaga'. Mõlemad hoiused on 1-aastase tähtajaga ning hoiuste intress on seotud Hansa Ida-Euroopa Aktsiafondi tootlusega. Hoiuse baasvaluuta on euro ning minimaalne hoiusumma on 1000 eurot (15 646 kr).

Investeerimishoiuseid saab avada ainult hoiuse müügiperioodi jooksul, uute investeerimishoiuste müügiperiood algab juba juunis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing