PM: Bussisõja õhutaja annab kohtupingis aru

04. mai 2006, 07:47

Eile jätkus Tartus kohtuistung endise maavanema üle, keda prokurör süüdistab ühe suure bussifirma eelistamises teisele.

Tarbuse ehk praeguse Go Busi eelistamisele lisaks lasub endisel Tartu maavanema kohusetäitjal ja praegu sealse maasekretärina töötaval Tõnu Vesil kahtlus, et ta tõi riigile kaela miljonitesse kroonidesse küündiva kahjunõude, kirjutab Postimees.

Juba mitu aastat kestvas suurte bussifirmade konkurentsiheitluses riigi doteeritavate maaliinide pärast on see teadaolevalt esimene juhtum, kus kõrge riigiametnik on süüdistuse saanud.

Tartu kohtute pressiesindaja teatel Vesi end istungil süüdi ei tunnistanud. Mees ise keeldus oma seisukohti väljaspool kohtusaali kommenteerimast.

Mullu suvel sõlmis Vesi nüüd juba Go Busi kontserni kuuluva Tarbusega maaliinide lepingu kümneks aastaks. Kaitsepolitsei leidis, et Vesi viis mullu suvel maaliinide riigihankekonkurssi läbi sellistel tingimustel, et hankel sai osaleda üksnes senine vedaja Tarbus.

Tõnu Vesi töötab hoolimata kohtuasjast maasekretärina edasi. Prokurör Marge Püss märkis, et ei ole pidanud tarvilikuks kohtualust ametist kõrvaldada.

Eile ütles Tarbuse juht Valter Keis, et bussifirma tegevust kohtuasi ei mõjuta. 'Mina ei arva sellest süüdistusest midagi,' märkis Keis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing