Petturid püüavad Hansapanga internetipanga kasutajaid

04. mai 2006, 14:11

Nädalavahetusel ja selle nädala alguses on 7 klienti andnud Hansapangale teada katsest varastada nende internetipanga paroole.

Petturite poolt kasutatav ründeprogramm kasutab ära mõnesid levinud operatsioonisüsteemide turvaauke ning suunab kliendi internetipanga asemel petturite poolt loodud võltsleheküljele, mis matkib oma kujunduselt internetipanka. Hansapanga meediasuhete juhi Kristiina Tambergi sõnul on võltslehekülje kujundus ning värvid sarnased hanza.net leheküljega.

Pettuse eesmärk on saada teada paroolikaarti kasutavate klientide internetipanga koodid, milleks palutakse sisestada leheküljel korraga mitu parooli paroolikaardilt.

Hansapank ei palu kliendil kunagi sisestada internetipangas korraga mitu erinevat koodi tema paroolikaardilt. Selliste juhtumite esinemisel palub Hansapank kohe teatada klienditoele tel 6310310 või e-mailile hansa@hansa.ee.

Tambergi teatel keegi Hansapanga klientidest raha kaotanud ei ole.

Turvaliseks interneti-kasutuseks on väga oluline iga kasutaja teadlik käitumine - näiteks tänapäevaste viirusetõrjeprogrammide ja tulemüüride kasutamine koduarvutis, samuti tuleks vältida tundmatult aadressilt tulnud attachmentidega e-mailide avamist.

Pank soovitab pettuse vältimiseks kasutada võimaluse korral enda internetipangas identifitseerimiseks turvalisemaid vahendeid nagu ID-kaart või PIN kalkulaator.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing