Sakala: Viljandi Liimpuit kasvatas taas tootmisvõimsuse kahekordseks

04. mai 2006, 08:08

2003. aastal jõudlust kaks korda suurendanud Viljandi Liimpuit tegi seda hiljuti uuesti ja loodab juba järgmisel aastal toota üle 20 000 tihumeetri liimpuitu.

Eelmise laienemisega kerkis Viljandi Liimpuidu aastane tootmisvõimsus 5500 tihumeetrilt rohkem kui 11 000 tihumeetrile. Tänavu märtsi lõpul käiku lastud juurdeehitis ja liin võimaldavad teha liimpuitu veel peaaegu kaks korda enam ehk vähemalt 20 000 tihumeetrit aastas, kirjutab Sakala.

Firma juhataja Aimar Varula ütles, et sel aastal täisvõimsuseni siiski ei jõuta, sest liini sissetöötamine võtab aega. Oma osa mängib ka kuuajaline paus, mis kulus vanade seadmete ümber paigutamiseks ja uute üles panekuks.

'Sel aastal tahame teha umbes 16 500 tihumeetrit liimpuitu,' rääkis Varula. 'Päris täpselt on seda siiski raske öelda, sest toodetav kogus sõltub suuresti sellest, millises mõõdus komponente meilt tellitakse. Mida suuremad tükid, seda rohkem jõuame teha.'

Varula sõnul tekkis mõte tootmist laiendada mullu suvel, sest seniste seadmetega ei suudetud enam nõudlust rahuldada. 'Peamine häda oli selles, et töötasime pidevalt võimete piiril ja kohe, kui tuli mõni seisak, olime omadega jännis,' tunnistas Varula.

Emafirma Stora Enso Timber kiitis tütarettevõtte plaanid üsna kiiresti heaks ja andis nende elluviimiseks 2,2 miljonit eurot ehk ligi 34 miljonit krooni.

Seni 2600ruutmeetrisele tootmishallile ehitati otsa 30 meetri pikkune osa, mis andis juurde 1200 ruutmeetrit tootmisruumi. Ka laopinda suurendati 1500 meetri võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing