Töövaidluskomisjonides tööd jätkub

04. mai 2006, 10:04

Tööinspektsiooni teatel esitati töövaidluskomisjonidele selle aasta esimese kolme kuuga 673 avaldust, neist valdav enamus töötajailt.

Tööandjate pöördumine töövaidluskomisjonidesse on seadusest tulenevalt piiratud. Tööandjal on võimalus pöörduda nõudega töötaja tekitatud kahju hüvitamiseks või muul seaduses ettenähtud juhul töötajalt hüvitise nõudega.

Tööandjate nõuded on aastaid püsinud 3-5% ulatuses avalduste üldarvust, nii oli ka tänavuse aasta esimeses kvartalis (3,2%). Töötajate poolt tekitatud materiaalse kahju nõudeid oli tööandjail 16.

Töövaidluste nõuetest oli esikohal maksmata palga, lõpparve ja töölepingu lõpetamise hüvitiste nõuded, moodustades nõuete üldarvust üle poole (55,6%). Tööraamatu ja lõpparve kinnipidamise hüvitise ning maksmata puhkusetasu nõuded moodustasid nõuete üldarvust kaks viiendikku. Seega moodustasid rahalised nõuded kõikidest nõuetest lõviosa (94,2%).

Jätkuvalt on nõuete pingereas kolmandal kohal töölepingu lõpetamise ebaseaduslikuks tunnistamise nõuded.

Enim avaldusi – ligi pooled ehk 46,4% avalduste üldarvust- esitati Tallinna ja Harjumaa töövaidluskomisjonidesse. Ida-Virumaa töövaidluskomisjonidesse esitati 12,4% avalduste üldarvust. Järgnesid Tartumaa ja Saaremaa komisjonid.

Väikseim koormus oli Valga, Rapla, Põlva, Lääne- ja Hiiumaa ning Viljandi komisjonides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing