Harju Elektri ärikasum tegi väikse hüppe

Annika Matson 05. mai 2006, 00:00

Harju Elektri esimese kvartali käive kasvas 10,6 protsenti, 123,9 miljoni kroonini, teatas firma börsile. Jooksva aasta esimese kvartali majandustulemused olid ASi Harju Elekter juhatuse hinnangul igati head. "Stabiilne käibe kasv ja seda edestavad rentaablusnäitajad annavad tugeva potentsiaali järgnevate perioodide arenguks," seisis ettevõtte teates. Eriti rõõmustavad olid kontserni jaoks kasvunäitajad Soomes ja Leedus.

Harju Elektri puhaskasum kasvas mullusega võrreldes enam kui kaks korda, 13,9 mln kroonini. Eelmise aasta esimeses kvartalis oli kasum 6,5 mln krooni. Harju Elektri juhatuse liige ja finantsjuht Karin Padjus selgitas, et kontsern müüs esimeses kvartalis ka 30 000 PKC Groupi aktsiat. Kasum aktsiate müügist oli 5,2 miljonit krooni. "Puhaskasumi kahekordse kasvu taga oli kaks põhjust: PKC aktsiate müük ja teiseks konsolideeriti peaaegu kümme korda rohkem - 1,1 miljonit krooni - sidusettevõtete kasumit kui eelmisel aastal samal ajal," märkis Padjus.

"Harju Elektri esimese kvartali äritegevuse tulemused jäid ootustest kergelt allapoole. Põhjuseks oli väike müük Eesti turul," märkis Hansabank Marketsi analüütik Mihkel Torim eile, kuid lisas, et ettevõte ise kinnitas, et see oli tingitud suurklientide investeeringute sesoonsusest. "Seega on põhjust arvata, et olukord stabiliseerub tulevates kvartalites," ütles Torim. Tema sõnul vastasid Leedu tulemused ootusele ning Soomes oli olukord parem, kui eeldati.

"Tugevam müügivõrk ning kasvav kohalolek Soomes annab võimaluse Balti riikides asuvat toodangut ning oskusi kasumlikumalt rakendada. Müük Leedus on ootuspärase tempoga jätkunud," lisas analüütik.

Firmale MGN Dorpat OÜ kuulub 2,9 miljoni krooni eest Harju Elektri aktsiaid. Ettevõtte omanik, sakslane Malte Neubarth märkis, et Harju Elektri aktsia juures on oluline Soome PKC aktsia sisaldus.

"Mul ei ole kavas oma Harju Elektri aktsiatest loobuda, kuna investeering on mõeldud pikaajalisena ning mitte spekulatsioonina," ütles ta ning lisas, et võimalik on ka, et ta soodsa hinna korral väärtpabereid juurde ostab.

Neubarthi sõnul on on Harju Elektril sobiv suurus, et toota nišitooteid mõnele suuremale elektroonikatööstusele. "Minu kaval plaan nende aktsiatega on samas ka lootus, et nutikatel eestlastel tekib mingil hetkel Harju Elektriga hea idee uueks tooteks ning seda seal tootma hakatakse," märkis Neubarth.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing