EPL: Weroli juhatuse pea kohal ripub terav vallandamiskirves

05. mai 2006, 07:31

Weroli juhatus ei pea õigeks nõukogu soovitud tingimustel suure laenu võtmist.

Weroli nõukogus küpseb kava vabastada ametist firma juhatuse liikmed Robert Närska ja Helmo Hainso, kui nad ei võta Rein Kilgi firmale võlgade tasumiseks Urmas Sõõrumaa firmalt laenu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Weroli nõukogu andis kolmapäeval juhatusele kaks päeva aega leida 73 miljonit krooni Kilgi võla tasumiseks, millelt Kilgi kontodele tiksub iga päev 90 000 krooni intresse. 'Nõukogu formuleeris meile seisukoha, et juhatusel tuleb leida homme (täna – toim) õhtuks 73 miljonit krooni. Tundub, et siin on sündimas kaks supermeest,' ütles Närska.

Weroli nõukogu on Närska sõnul seisukohal, et juhatus peab võtma Weroli erastamiskonkursil suurima pakkumise teinud Sõõrumaa firmalt Dovelin Baltic 85 miljonit krooni laenu, mis tuleks kuue kuu pärast tagasi maksta. Dovelin Baltic on laenu ka lahkelt pakkunud.

85 miljonist saaks Kilk 73 miljonit. 2,5 miljonit makstaks inkassofirmale, kes on Weroli vastu nõude esitanud, ning ülejäänu eest ostaks firma rapsiseemet. 'Juhatus vastutaks, et laen ka tagasi makstaks, kuid sellistel tingimustel on laenu tagasimaksmine utoopia,' ütles Närska.

Tema hinnangul on nõukogu poolt juhatusele surve avaldamine ebaseaduslik. Küsimusele, kas ta tajub kingasaamise ohtu, vastas Närska: 'Taolise otsuse võimalikkust võis eile (üleeile – toim) tunnetada küll.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing