EKP võib tõsta intresse hüppeliselt

Raivo Sormunen 08. mai 2006, 00:00

Euroopa valitsuste kümne aasta pikkuste võlakirjade hinnad möödunud nädalal langesid (nende tootlus tõusis), sest regiooni keskpanga president Jean-Claude Trichet andis mõista, et juunis tõstetakse baasintressimäära, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

"Lõdva rahapoliitika tagasitõmbamine on garanteeritud, kui inflatsioonirisk püsib kõrgel," ütles keskpanga juht.

"Trichet oli väga radikaalne ja see mõjus üsna negatiivselt võlakirja-turgudele," ütles Barclays Capitali võlakirjaturu strateeg Moyeen Islam.

Võlakirjadele mõjus halvasti ka keskpanga ametniku Axel Weberi oletus, et järgmise kuu baasintressimäärade tõus võib olla suurem viimasest kahest veerand protsendipunktisest intressitõstest. Saksa valitsuse kümne aasta võlakirja tootlus tõusis möödunud nädalal 3,94 protsendilt 3,99 protsendini.

Euroopa Keskpank on tõstnud 2005. aasta detsembrist baasintressimäära 2 protsendilt 0,25 protsendipunkti võrra kahel korral.

Võlakirjade hinnad näitavad, et keskpank võib tõsta juunis baasintressimäära koguni 0,5 protsendipunkti võrra, arvavad UBS AG analüütikud.

"Inflatsioonilised ootused on kasvanud. See on mureks Euroopa Keskpangale ja võib neid veenda tavapärasest kiiremini intresse tõstma," seisis panga analüüsis.

"Kõik võimalused on lahti," ütles ka Saksa Keskpanga juht Weber.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing