Flexa vabriku plahvatus oli õnnelik õnnetus

Liis Kängsepp 08. mai 2006, 00:00

"Alarmsüsteem toimis selliselt, nagu ta pidigi - kõigepealt tuli häire, siis paar sekundit hiljem käis pauk," meenutas ASi Flexa Eesti tootmisjuht Egglis Marton, kes tõttas kohe ka päästetöid juhendama ja sai ise plahvatuses kergelt viga - Virumaa Teataja andmetel viskas lööklaine mehe mitu meetrit uksest välja. "Plahvatuse käigus hakkas kustutussüsteemist vett tulema," rääkis Marton, kelle sõnul sai peale tema vigastada 5-6 inimest.

Nii Marton, ettevõtte juriidilise valdkonna juht Tiiu Onga kui ka tootmisdirektor Claus F¿ster S¸rensen kinnitasid kui ühest suust, et tegemist oli väga õnneliku õnnetusega ja seda just seetõttu, et Flexa Eesti on investeerinud korralikku ohutustehnikasse.

"Seda ütles päästeteenistuse komandör Heigo Olu ju ka TV3 "Seitsmestes uudistes", et tänu sellele, et meie kustutus- ja alarmsüsteemid on nii head, sai hullem ära hoitud," rääkis Tiiu Onga, kes reedel Kadrinas viibis. Onga tunnistas, et praegu pole veel teada, mis täpselt juhtus ja kui suurt majanduslikku kahju ettevõte plahvatusest sai.

"Tootmisjuht spekuleeris, et laki segamise nõus või anumas käis arvatavasti segamislaba vastu nõu serva ja sealt tekkis säde," rääkis Onga.

Täna peaksid ettevõttesse jõudma eksperdid, kes hakkavad selgitama, mis juhtus. Lisaks teeb ehitusekspert kindlaks, mida tuleb tehase taastamiseks teha ja kui palju see maksma läheb.

"Oleme püüdnud alati kõiki reegleid jälgida, sest tegemist on ohtlike lakkidega," rääkis S¸rensen, kes viibis eile Taanis puhkusel. "Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas see sai juhtuda, olen ðokeeritud."

Kas tootmisega Kadrinas täna alustatakse, seda Onga eile veel ei teadnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:58
Otsi:

Ava täpsem otsing