Buffett vaatab Euroopa poole

08. mai 2006, 10:29

Multimiljardärist investor Warren Buffett teatas, et soovib kasutada oma 40 miljardit dollarit vabalt seisvat raha välisturgudele nagu Euroopasse ja Jaapanisse.

Buffetti Investeerimisfondi Berkshire Hathaway soovib ideaaljuhul vähendada oma vaba raha hulka 10 miljardi dollarini, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Investeerimisguru ütles, et on mures dollari pärast ning näeb selle odavnemist ka tulevikuks. Samuti teatas ta, et ei näe hetkel USAs hetkel karjutavalt odavaid suurfirmasid ka mida üle võtta.

Berkshire tegi esimese investeeringu väljapoole USAd reedel, ostes 5 miljardi dollari eest ära 80% Israeli metallilõikamisseadmeid toova Metalworking Cos aktsiatest.

Selle tehingu väärtus oli 5 miljardit dollarit. Buffett lisas, et võimalikud on ka veel teised tehingud väljaspool Ameerikat.

Berkshire Hathaway aktsionäride üldkoosolekul laupäeval märkis kuulus investor, et ta võib teha ka veel 15 miljardi dollari suuruse investeeringu. Lähemaid detaile ta tehingu kohta siiski ei andnud.

Buffetti kõnet aktsionäride üldkoosolekul kuulas 24 000 investorit. Paljud neist on oma varandust Berkshire aktsiaga korralikult kasvatanud, sest alates 1965. aastast on Berkshire Hathaway võrreldavatest indeksitest tugevasti parem olnud.
Buffetti sõnul näeb ta hetkel huvitavaid firmasid Euroopas ja Suurbritannias nimetades neid piirkondi 'viljakateks põldudeks'. Ka Jaapani firmad on tema huviorbiidis, kus ta eelistaks osta terveid firmasid. Ta lisas, et pidas juba läbirääkimisi ühe Jaapani firmaga, aga need ei kandnud vilja.

Investorite küsimusele, millised sektorid on huvitavad, märkis Buffett kommunaalteenuste sektorit. Meediasektorit ei näe ta hetkel huvitavat olevat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing