EPL: OÜ Foks konkureerib Skype'iga

08. mai 2006, 07:14

Saaremaal tegutseva OÜ Foks peamine trump on odavad Venemaa-kõned.

Kaks aastat tagasi arvutist tavatelefonile helistamise teenuse pakkumist alustanud taksofon.ee on nüüdseks kogunud 10 000 klienti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Taksofoni omaniku, OÜ Foks mänedžeri Sveta Kasjanenko sõnul helistavad Taksofoni kaudu eelkõige Eestis elavad venelased, kel sugulased-tuttavad välismaal. Selle põhjuseks võib lugeda soodsat hinda – (1.29 nii laua- kui ka mobiiltelefonile, Moskvasse ja Peterburi 62 senti), kui ka seda, et Taksofon alustaski tööd venekeelsena.

'Algul oligi sihiks venekeelne elanikkond,' selgitab Kasjanenko. 'Firma juhataja Andrei Kasjanenko on venelane, seepärast programm esialgu venekeelsena tuligi. Nüüd on soov saada endale ka eestlastest kasutajaid.'

Praeguseks on tasulistele kõnedele lisandunud tasuta arvutist arvutisse helistamine, kõne ümbersuunamine, tutvumisteenus jms.

Võrreldes Skype"iga, kes võib juba uhkeldada 100miljonilise klientuuriga, käib Taksofoni kasutajaks registreerimine mõnevõrra teisiti – esmalt tuleb hankida juurdepääsukoodid ja number, siis saab programmi alla laadida. Skype"i puhul käib asi vastupidi.

Andres Purde, Skype"i Baltimaade turundusjuht tõdeb, et netisuhtlusteenuste pakkujaid on palju ning konkurents tihe ja muutub aina tihedamaks.

Ülemaailmsetest suhtluskeskkondadest toob ta esile MSN Messengeri, Yahoo Messengeri jms, mida kasutatakse kogu maailmas. Kuigi Purde sõnul keegi neti kõnetunde ei mõõda, on põhjust arvata, et Skype on turuliider.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing