KredEx otsib kompleksseks rekonstrueerimiseks miljonit vajavat korterelamut

08. mai 2006, 16:12

KredEx kuulutas täna välja konkursi, et leida kompleksseid rekonstrueerimistöid kavandavat korterelamut, mida toetada 1 miljoni krooniga.

Konkursi ?Muuda oma korterelamu energiasäästlikumaks? põhieesmärk on leida üks korterelamu Eestis, mis on valmis läbi viima suurimaks võimalikuks energiasäästuks vajalikud komplekssed rekonstrueerimistööd. KredEx teatas, et toetab konkursi võitnud korterelamus läbiviidavaid rekonstrueerimistöid BEEN projekti raames 1 miljoni krooniga.

Tegemist on esmakordse projektiga Eestis, mis saab teoks BEEN (Baltic Energy Efficiency Network) projekti raames KredExi, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Korteriühistute Liidu, Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liidu, Tallinna Linnavalitsuse, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Saksamaa partnerite abiga. BEEN projekti finantseeritakse 75% ulatuses Euroopa Liidu projekti Interreg III B rahast.

Konkursil võivad osaleda kõik Eestis asuvad korterelamud, mis on ehitatud ajavahemikul 1955-1990 ning mille puhul on tegemist paneel-, blokk-, või kivimajaga. Korterelamus ei tohi viimase 5 aasta jooksul olla teostatud märkimisväärseid renoveerimis- ega rekonstrueerimistöid. Korterelamu ise peab olema valmis rekonstrueerimistöödesse investeerima vähemalt 5 miljonit krooni, millest projekti raames toetatakse konkursi võitjaks valitud korterelamut 1 miljoni krooniga.

Oluline on, et rekonstrueerimistööde tulemusena saavutataks korterelamus vähemalt 30% energiasääst.

KredExi eluasemetoodete divisjoni juhi Mirja Adleri sõnul on käesoleva konkursi põhieesmärgiks näidata, et Eesti elamufondi on võimalik muuta märkimisväärselt energiasäästlikumaks olemasolevate finantsmehhanismide abil.

Kõik konkursil osaleda soovivad korterelamud peavad esitama oma avaldused KredExile hiljemalt 3. juuniks 2006. Laekunud avaldused vaatab läbi konkursi korraldajate poolt moodustatud komisjon, mis valib kandidaatide hulgast välja korterelamu, kelle rekonstrueerimistöid otsustatakse toetada 1 miljoni krooniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing