Eile langesid kütusehinnad

Gert D. Hankewitz 10. mai 2006, 00:00

Autoomanikud, kes esmaspäeval oma sõiduvahendi paagi pungil täis tankisid, võisid eile kella kümne paiku kõvasti kiruda, kui Neste otsustas kõikide kütuste hindu 40-50 sendi võrra langetada. Põhjuseks tõi kütusemüüja ikka maailmaturuhinna, mis seekord langes ning tänu millele oli tanklatel siingi võimalik kütust odavamalt müüma hakata.

Neste juht Indrek Kaju ei soovinud asja pikalt kommenteerida ega ka ennustada, kas teised kütusemüüjad Neste järel hindu langetama hakkavad, nagu tavaliselt kombeks olnud on.

Nii aga ka juhtus ning poole ühe ajal lasi hindu alla ka äsja Alexela omandusse läinud Hydro Texaco tanklakett. "Maailmaturul on toimunud järsult päris tugev hinnalangus ja konkurents susib ka natuke takka," seletas firma müügijuht Olavi Maaring. Tema sõnul langes nädalavahetusel 95E hind maailmaturul 18 dollarit tonnilt. Seda, et selline hinnalangus suve eel jätkub, Maaring ei uskunud. "Langemiseks ei ole eriti ruumi," märkis ta. Küsimusele, kas hinna tõustes on inimesed vähem kütust tarbima hakanud, vastas Maaring, et viimane kord, kui hinda tõsteti, oli märgata hoopis, et tarbimine suurenes. "Seda muret ei ole, et vähem ostetakse," lisas ta.

Statoil, kes samuti hindu langetas, teatas, et kuigi hinnad langesid, on kütus 2005. aasta sama perioodiga võrreldes endiselt siiski erakordselt kallis. "Peamiseks põhjuseks siinkohal on jätkuvalt keerukas poliitiline olukord Iraanis," seisis kirjas keti teates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:58
Otsi:

Ava täpsem otsing