Kas nahal on silmad?

Katri Soe 10. mai 2006, 00:00

Tagantjärele ei oskagi enam öelda, mis sai otsustavaks, kas tüdimus talvisest hallusest või hiljutine lihavõttemunade värvimine, kuid mind tõmbas millegi kireva poole. Kuna kevad teatavasti on puhastumise ja uuenemise aeg, siis mõtlesin ka, et kuluks ära üks korralik lümfimassaaž, mis aitaks kehal talvega kogunenud mürgid välja viia. Ja miks mitte võtta tujutõstmiseks juurde ka pisut aroomiteraapiat.

Prantsuse kaubamärgi La Phyto saviteraapias, mida Tallinnas esindab ilukliinik Vitaclinika, on koos lümfimassaaž, saviravi, värvi- ja aroomiteraapia. Firmade kodulehekülgedelt internetis saan teada, et tegemist on protseduuriga, kus värviliste savide ja eeterlike õlide segusid kasutades mõjutatakse organismi energiakanaleid ehk meridiaane. Protseduuri tehakse nii näole kui ka kehale ning otsustan, et kui juba, siis juba, ja proovin omal nahal ära mõlemad. Kuna varem olen kogenud meridiaanide mõjutamist läbi jalatalla massaaži, siis mõte teha sama näo kaudu tundub intrigeeriv.

Protseduur algab vestlusega. Vitaclinika näo- ja kehahoolduse spetsialist Larissa Lipavski selgitab, et kõigepealt on oluline teada, millise koostisega savi mulle sobib, kas tasakaalustamist vajavad maaenergiaga seotud siseelundid või pigem emotsioonid. Võtame ette suure biorütmide tabeli, millelt loeme minu sünniaasta ja -kuu realt, et kehale sobivad emotsioone mõjutavad Klimarzhili savid, täpsemalt kollane kombinatsioonis violetsega. Näo puhul kasutatakse aga meridiaanide kaudu siseelundeid mõjutavaid Tertoniki savisid.

Biorütmid ja värvid paigas, heidan massaažilauale, kus keha hoolduseks ette valmistatakse. Nahale kantakse eeterlikke õlisid ja taimeekstrakte sisaldavat aerosooli, mis mõjub toniseerivalt ja aitab järgmisena kehale kantaval savil paremini imenduda. Toonik tundub nahal jahe, nagu ka savi. Siinkohal saangi teada, et parem on protseduuri teha soojema ilmaga, kui keha juba kuum ja jaheda protseduuri suhtes sõbralikumalt meelestatud. Savi soojeneb aga kehal üsna kiiresti ja järgnev lümfimassaaž on juba tunduvalt mõnusam. Tunda on kohe ka vahe saviga või õliga tehtaval lümfimassaažil - saviga tundub see intensiivsem, võimalik, et siin toimib savi omadus endasse intensiivselt mürke imada.

Keha pakitakse kilesse ja järg on näo käes. Enne savi pealekandmist nahk puhastatakse ja tasakaalustatakse. Edasi asutakse eri värvi savidega maski joonistama. Protseduur põhineb arusaamal, et iga meridiaani mõjutab kindel värv. Savi värvi määrav mineraalne koostis on teatud kindla vibratsiooniga, mis omakorda on sünkroonis vastava meridiaani vibratsiooniga. Näiteks must savi kannab vee energiat ja mõjutab neerude ja kusepõie meridiaani, roheline maa energia esindajana omakorda maksa ja sapipõie meridiaani jne. Meridiaanile kantav värviline savi ergastab seda oma vibratsiooniga ja lükkab selles voolava eluenergia hoogsamalt käima. Iga uue värvijoone lisandumisega näole tundsin tõepoolest, et mingid punktid kehas hakkasid surisema ja tekkis tunne energia voolamisest - sarnane kogemus, mis näiteks Jaapani massaaži Shindo puhulgi.

Protseduur kestis üle kahe tunni ja mõjus sügavalt lõõgastavalt. Aktiivsest töötegemisest sel päeval enam suurt midagi välja ei tulnud, küll aga tuli pähe hulgaliselt häid ideid. Täie intensiivsusega läks tööle ainevahetus, nii et oma mõju protseduuril kahtlemata oli. Kokkuvõtteks võib öelda, et tegemist oli mõnusa protseduuriga, mille ainsaks miinuseks ehk tõesti liigne külmus - võimalik, et ohtralt jahutavat kamprit sisaldavad vahendid Eesti kliimasse eriti ei sobi. Teisest küljest, kes otsib vaheldust ilusalongides pakutavatele värvivaestele protseduuridele, siis tasub ära proovida, sest lisaks tervislikkusele oli see ka ilus ja võrratu lõhnaga nagu Prantsuse roadki.

Ja last but not least - nahal on silmad, nagu kirjutab oma suurepärases raamatus "Meelte lugu" Diane Ackerman. Keha tunneb, mis on ümar, mis pehme, mis terav ja mis kõva, kehal on mälu, mis erinevad kogemused meeles peab. Võimalik, et keha vajab ka värve, et end erksana tunda. Ja et ta värvid, mida kunagi "näinud", millalgi järgmisel hallil aastaajal jälle meelde tuletab ja neist energiat ammutab.

Fotod: Maris Ojasuu

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing