PM: Eesti Energia lõi üle roheliste tuuleidee

10. mai 2006, 07:56

Eesti Energia hakkab lähiajal Peipsil tuult mõõtma, et püstitada sinna uus tuulepark, idee sai elektrikontsern neid üliägedalt kritiseerinud rohelistelt.

Kaks kuud tagasi avalikkuse ette jõudnud Eestimaa Looduse Fondi (ELF) aktivisti Rainer Nõlvaku allkirjaga Rohelise Eesti energiakava pakkus tuuleparki Peipsi järve madalasse kaldavette. Möödus ainult mõni nädal, kui energiamonopol säravast ideest ise kinni haaras, kirjutab Postimees.

'Kui Eesti Energia (EE) Narva projekti ellu viib, siis võiks kuhugi veel ühe tuulepargi püsti panna,' kommenteeris EE taastuvenergia ettevõtte juht Raimo Pirksaar.

Pirksaar lisas, et seni oli energiamonopol näinud jumekalt tuuliste aladena Eestis ennekõike Lääne-Eesti saari ja rannikut ning mõningaid lõike Põhja-Eestis.

Roheliste jõuline alternatiivenergiakava kuulutas kadu põlevkivielektrile, aga juhtis Eesti Energia juhtide tähelepanu Peipsile. Euroopa suuruselt neljandal järvel on küllalt tuult ja läheduses ka elektri transpordiks sobivaid ülekandeliine.

Pirksaar märkis, et EE paneb Peipsi randa üles tuulemõõtjad, et projekti teostatavust tõsiselt uurida.

EE loodab 2008. aastal panna voolu andma Eesti oludes hiiglasliku Narva tuulepargi. 50megavatise võimsusega generaatorikompleks tuleb mahajäetud Balti elektrijaama tuhaväljale.

Rohelise Eesti energiakava tahaks kümne aasta pärast sulgeda põlevkivijaamad ja elektrit toota tuulest, päikesest ja biomassist, lisaks rõhub ametlikele seisukohtadele alternatiivne ettepanek vesinikuenergeetikale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing