Aprillikuu möödus arvutitootmises rahulikult

Enn Heinsoo 11. mai 2006, 00:00

Eelmise aastaga võrreldes tõi aprill kodumaisele arvutitootmisele märtsile sarnase kasvu asemel kerge languse.

Kõige rohkem langes K-Arvutisalongi tootlikkus, nimelt 50%. Ka ML Arvutite jaoks jäi see kuu tagasihoidlikuks.

Eelmise aastaga võrreldes on aga tootmist tublisti suurendanud AS Tigma, kus kogus oli 146% suurem kui 2005 aprillis. Väikestest tootjatest näitasid ka DeskNote ja Sign tootmise kasvu.

Samuti on muljetavaldavalt kasvatanud läbimüüki Ordi, mis tähendab koguseliselt 475 arvutit ehk 32% rohkem kui eelmisel aastal. Ordi tegevjuht Ülle Kivirähk kommenteeris, et aprill möödus plaanipäraselt.

"Oleme arvutite müüginumbriga täiesti rahul, müük kasvas tavalisest suuremas ulatuses erasektori arvelt," lisas Kivirähk.

Huvitava arenguna on Ordi tootmine kasvanud eelmise aasta aprilliga võrreldes pea sama palju, kui ML Arvutite valmistamine langenud. Vastavalt siis 32% Ordil ja -29% ML Arvutitel.

ML Arvutite tegevjuhi Mart Rahi sõnul oli tegemist suhteliselt vaikse kuuga.

"Aprillis meil ühtegi suuremat riigihanget või projekti ei olnud. Suurimat kasvu näitas aga sülearvutite müük," rääkis Rahi aprillis nende jaoks toimunust.

Sülearvutite tootmises tegi suurima hüppe ML Arvutid, valmistades eelmise aastaga võrreldes 155% rohkem arvuteid. Ka Ordi sülearvutite tootmine suurenes pea 55%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing