Silja Line'i juhid tegid Tallinki pakkumisele vastukäigu

11. mai 2006, 09:09

Soome reederfirma Silja Line ostuks, millele on pakkumise teinud ka Tallink, on tulnud veel üks pakkumine, kirjutab Kauppalehti.

Laevafirma tegevjuht Antti Pankakoski eestvedamisel on grupp peamiselt välismaiseid investoreid „musta hobusena” otsustanud teha ostupakkumine management-buy-out- põhimõttel (väljaostmine juhtkonna poolt).

Pankakoski ja Viking Line püüavad ilmsesti kõik teha, et ära hoida Silja Line’i müüki Tallinkile. Kui Tallinkist saaks Silja omanik, saaks Eesti laevafirma madalate kuludega veelgi enam hindu alla lasta ja konkurentide kasumlikkust vähendada, kirjutab leht.

Silja Line’i müüki korraldava panga Société Générale juht Dan Clague ütles, et tehing saab ühele poole juuni lõpuks.

„Silja müügiga ei ole probleeme ja ma ei usu, et emafirma Sea Containersi probleemid ajakavas muudatusi võiksid tuua. Laual on paks pakk pakkumispabereid. Silja müük ei ole raske. See on hea firma,” ütles Clague.

Silja ostja pidi selguma juba aprilli lõpuks. Tehingu lükkumise üheks põhjuseks on ilmselt reederfirma juhi Antti Pankakoski eestvedamisel tehtud ostupakkumine.

Clague ei paljasta, kui palju pakkumisi Silja Line’i ostuks on laekunud. Ka Pankakoski ei kommenteeri.

„Ma ei kommenteeri midagi, mis on seotud Silja ostuga. Aasta algus on aga reederfirmale hea olnud. Saneerimiskava on õnnestunud,” ütles Pankakoski.

Silja ostuhuvist on teada andnud teiste seas Tallink ja Viking Line.

<pilt2#fotod/Firmad/Firmad_T/tallink1raul_212238.jpg#600#400#>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing