Oi, heldeke, üks kena päev emale!

Christel Karits 12. mai 2006, 00:00

Suurim vabaõhukontsert on juba seitsmendat korda toimuv Elioni emadepäevakontsert "Kingi emale üks kena päev", mis algab Tallinna Raekoja patsil pühapäeval kell 15 ja mida näitab algusega kell 19.45 ka Eesti Televisioon.

Seekordse emadepäeva kontserdi teeb eriliseks see, et seal kuuleb palju head eestikeelset muusikat ning ülesastuvad artistid räägivad kuulajaile loo ka oma emast.

Kontserdil esinevad Liisi Koikson, Chalice, muusikali "Romeo ja Julia" tegelased, Jassi Zahharov ja Rein Rannap, Lydia Rahula poistekoor ning Olav Ehala ja Kiigelaulukuuik. Päevajuhid on Ines ja Veikko Täär.

Lisaks muusika nautimisele on Raekoja platsil eraldi lasteala, kus on võimalik emale kaarti joonistada. Mudilaste meelt lahutavad tuntud muinasjututegelased, kes jagavad õhupalle ja maiustusi. Nii kontserdi eel, ajal kui ka pärast seda on oodatud telefoniannetused Pelgulinna Sünnitusmajale loote kardiotokograafi ostmiseks. Avatud on annetustelefonid 900 6000 (annetussumma 25 krooni) ja 900 6100, (annetussumma 100 krooni).

Kes pelgab, et Raekoja platsile liiga palju rahvast tuleb, saab mahedat muusikat nautida Kadrioru kontserdiväljakul. Algusega kell 13 esinevad seal Tallinna Poistekoor dirigent Lydia Rahula juhatusel ning Henn Rebane ja Jaak Jürisson.

Tund aega varem algab emadepäevakontsert Tallinna Jaani kirikus, kus saab nautida mezzo-sopran Urve Tautsi, Meelis Vahari keelpillikvarteti ja Tatjana Lepnurme musitseerimist. Samal ajal saab alguse ka Eesti Meestelaulu Seltsi emadepäevakontsert Estonia kontserdisaalis.

Nõmme kultuurikeskuses toimub aga kontsert, kus esinevad Boriss Lehtlaan, Are Jaama ja Peeter Thomson. Algus kell 18.

Tartus võib minna emadepäeva pidulikumaks muutma näiteks Tartu Ülikooli botaanikaaeda, kus kell 12 algab kontsert, milles kitarridel ja flöötidel astuvad üles Anneli Kuusk ja Peep Peterson koos õpilastega. Lemmiklood on pühendatud kõikidele emadele.

Algusega kell 14 toimub Tartu Maarja koguduses emadepäeva unelaulukontsert "Äiu ää" ja kell 16 esinevad Tartu ülikooli aulas Tartu poistekoor, Tartu noortekoor, neidudekoor Kurekell ja Arsise Kellade Kooli ansambel.

Pärnus toimub suurim emadele pühendatud kontsert Pärnu kontserdimajas algusega kell 17. Kavaga "Sulle ma laulan" astub üles neidudekoor Arqentum Vox, dirigent Toomas Voll.

Kõige pisematega võiks aga päev enne päris emadepäeva minna Estonia kontserdisaali, kus toimub "Oi, heldeke! ehk maailma parim emadepäev". Laval on Anne Veesaar ja Lasteekraani muusikastuudio.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing