Ikea fond on Gates´i omast rikkam kuid kitsim

12. mai 2006, 12:48

IKEA looja Ingvar Kampradi Hollandis registreeritud fond, mis kontrollib IKEA sisustuskaubamajade ketti, on suurem kui Bill Gates"i heategevusfond.

Ajakiri The Economist on vaeva näinud ja püüdnud IKEA firmade rägastikus selgust luua. Välja joonistub heategevusfond, mis pole üksnes maailma suurim, vaid ühtlasi üks kitsimaid, kirjutab The Economist värskes numbris.

Ajakiri hindab Stichting Ingka Foundationi väärtuseks 36 miljardit dollarit, mis edestab hõlpsalt Bill Melinda Gates Foundationi 26,9 miljardit dollarit.

Heategevusega annavad aga Gates’id Kampradile pikalt silmad ette. Kui Microsofti asutaja heategevusfond annab enamuse oma varadest maailma vaeste abistamiseks ja avalikustab oma annetused, siis Kampradi fondi eesmärk on „toetada innovatsiooni arhitektuuris ja sisekujunduses”.

Ainsad annetused, mis Economistil õnnestus leida, on iga-aastane 12,5 miljonit Rootsi krooni Lundi tehnoloogiainstituudile ning üheksakümnendate aastate lõpus ühekordse toetusena eraldatud 55 miljonit Rootsi krooni.

Kuhu on Stichting Ingka Foundation kulutanud 1998-2003 dividendidena välja võetud 1,6 miljardit eurot, seda ei õnnestunud The Economistil teada saada. Ajakiri oletab, et raha on ehk kõrvale pandud halvemateks aegadeks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing