USAs pakutakse poole sajandi pikkuse tähtajaga eluasemelaene

12. mai 2006, 09:37

Käputäis USA finantsasutusi on hakanud pakkuma 50 aasta pikkuse tähtajaga eluasemelaene inimestele, kes soovivad oma laenumakseid väikseid hoida.

Kuna National Association of Realtors andmeil on pooled esmase eluasemelaenu võtjad USAs 32. aastased ja vanemad neist oleks laenu tagasimaksmise lõpetamisel üle kaheksakümne aastased, kirjutab uudisteagentuur Rismedia.

Enamus panku pakub juba praegu kuni 40 aasta pikkuseid eluasemelaene.
Kinnisvarafirma LoanPerformance andmeil võtavad nii pika tähtajaga laene 5% laenuvõtjatest.

Californias asuva Statewide Bancorp asepresident Alex Diaz Jr põhjendab ülipika tähtajaga laenu andmist sellega, et regioonis on majad väga kallid. „Ning kui intressimäärad tõusevad, kasvab ka nõudlus pikema tähtajaga laenude vastu,” arvab ta.

California Association of Realtors andmeil suudavad Californias endale 20 protsendise omafinantseeringu olemasolul lubada keskmise hinnaga maja (detsembris 548 430 dollarit = 6,8 miljonit krooni) kõigest 14% inimestest.

Eluasemelaenueksperdid hoiatavad, et poole sajandi pikkune eluasemelaen on kõige parem neile, kes soovivad elada ostetud majas umbes viis aastat ja võtavad samas ka fikseeritud intressiga laenu.

Samas spetsialistid ei pea 50-aastaseid laene kõige riskantsemaks. Veelgi suurema riskiga on laenud, kus tagasi makstakse vaid intressi ja laenu põhisumma ei muutu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing