PM: Energiafirma juhitoolile tuleb avalik võidujooks

15. mai 2006, 07:46

Veel täna võib Eesti Energia nõukogu kuulutada välja konkursi ettevõtte juhi kohale, praeguse juhatuse esimehe Sandor Liive tööleping lõpeb novembris.

Eesti Energia nõukogu esimees, suurettevõtja Urmas Sõõrumaa ütles, et tema pooldab konkurssi, kirjutab Postimees.

Sõõrumaa möönis, et kõige suuremad šansid konkursil võita on siiski ametis olevail inimestel. 'Konkurss ei ole suunatud töötava juhtkonna vastu, samas sunnib konkurss pingutama, sest kõige uinutavam on kümme aastat ühel kohal istuda,' märkis Sõõrumaa.

Mõne asjatundja hinnangul lahkus seitse aastat energiafirmat juhtinud Gunnar Okk mullu talvel tööle Põhjamaade investeerimispanka ilmselt seetõttu, et nõukogu polnud nõus temaga töölepingut pikendama ja soovis korraldada konkursi.

Oki asemele saanud Liivega sõlmis nõukogu toona lepingu üheks aastaks. Praeguseks viis ja pool kuud energiafirmat juhtinud Liive on selle ajaga esitlenud avalikkusele rida suurejoonelisi laienemisplaane, mis peaks realiseeruma aastate pärast. Kusjuures pooleli on ühe auahne projekti – Leedu uue tuumajaama eelhinnangu koostamine.

Peale Liive ähvardab sunnitud lahkumisotsus ka teisi Eesti Energia juhatuse liikmeid, kui nõukogu leiab avaliku konkursiga uued inimesed.

Eesti Energia nõukogu liige Janno Reiljan on öelnud, et pooldab konkurssi ja see tuleb hiljemalt selle aasta augustis välja kuulutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing