SLÕL: Luksusmaja ehitusel läks kraana ümber

15. mai 2006, 08:06

Laupäeval juhtunud kraanaõnnetus võinuks lõppeda traagiliselt, kui kraana oleks prantsatanud sõiduteele ega oleks teise kraana nokale pidama jäänud.

Tallinnas lauluväljaku ja Russalka lähedal Narva maanteel kortermaja ehitusel töötav autokraana hakkas tõstma 7tonnist konstruktsiooni, kui äkki kraana esirattad maast tõusid ja masin tasakaalu kaotas. Päris ümber ta ei kukkunud, vaid vajus kõrval seisva Raunopoli tornkraana peale, nii et nokk toetus teise kraana nokale, kirjutab SL Õhtuleht.

Tasakaalu kaotanud autokraana juht, kes istub kraana kabiinis umbes paari meetri kõrgusel maast, viga ei saanud. Tornkraanas juhti istumas ei olnud – seda juhitakse puldiga maalt.

Politsei sai juhtunust teada kell 12.47. Kümmekonnaks minutiks suleti sealkandis liiklus. Õnnetuspaigale toimetas firma Ithal-Kraanad teise kraana, mis tõstis külili vajunud kraana taas püsti.

Ithal-Kraanad müügijuhi Allan Themase sõnul ei oska keegi öelda, miks kraana ümber vajus. 'Arvatavasti oli see elektroonikaviga, kaitseseade ei hakanud tööle,' ütleb Themas. Tema sõnul on kraanal elektronseade, mis pidanuks ümbervajumist vältima.

AS Kolle plaanib Kadriorgu Joa 3 eksklusiivset viiekorruselist elu- ja ärihoonet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing