Ärimehed laulavad

Merje Kask 16. mai 2006, 00:00

Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori vanem, Saku Metalli müügidirektor Jüri Kaleviste on koorilaulu harrastanud koolipõlves tollal segakoorina tegutsenud Ellerheinas ja mitmes koolikooris. Ülikoolipäevil tehnikaülikooli meeskooris jätkamine oli selle loogiline jätk. "Läksin, et laulda ja elada ühiskondlikult aktiivset elu seltskonnas, kes pidas kinni eestluse aadetest," meenutas esimene tenor Kaleviste laulupisiku päritolu. Vaatamata koori aatelisele õhkkonnale ei räägitud Kaleviste sõnul seal poliitikast ei tema tudengipäevil ega räägita ka nüüd.

See on korporatiivse iseloomuga organisatsioon, mis lisaks heal tasemel laulule arendab sidet vanemate ja nooremate meeste vahel.

Mitu korda varemgi juhatuse koosseisu kuulunud koorivanem ütles, et koori ühe eesmärgina on põhikirjas ära toodud liikmete arendamine. "Meil on oma meestekesksed eesmärgid, et kasvatada noortest meestest aktiivsed eluterved inimesed," rõhutas ta organisatsiooni apoliitilisuse olulisust. Tema saab kooriga ette võetud üritustelt positiivset energiat. Sel aastal on koos kontsertide ja proovidega kavas 106 üritust. Märtsis käis koor kontsertreisil Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Reisifirma Destination Management Estonia omaniku, bariton Enn Vilgo sõnul annab koorilaul suure suhtlusringkonna, kus üksteist ka äriliselt usaldatakse ja julgetakse vajadusel oma muredega tülitada.

Saku Metall on pakkunud tudengieas lauljatele praktikavõimalust oma ettevõttes.

Ericsson Eesti peadirektor, bariton Veiko Sepp ütles, et nende ettevõttes töötab kolm koori lauljat. "Valiku üle on kooris lihtsam otsustada kui personaliosakonnal, sest tunned inimese tausta ja võimeid paremini," ütles Sepp. Tema sõnul on muusika teraapia, mis puhub pea töistest mõtetest klaariks.

"Minule on laulmine perekonnaviga ja elustiil, see on vahelduseks tööle absoluutselt teistmoodi tegevus," ütles Vilgo, kes on organiseerinud enamiku koori reisidest. Tehnikaülikooli meeskooris oli tudengipõlves laulnud juba tema isa, mistõttu astus ta tudengina 80ndatel meeskoori sügava veendumusega, et see on kõva sõna.

Perekondlike traditsioonide ajendil on Tehnikaülikooli Akadeemilises Meeskooris juba üle 20 aasta laulnud mobiilsideoperaatori Elisa juhatuse liige, koori president Andrus Hiiepuu. Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor on üle 90 liikmega suurim praegu tegutsev meeskoor Eestimaal.

Kooris on tava, et viiekümneselt lahkutakse. "Vanusepiir hoiab koori nooruslikkust," ütles Hiiepuu. Ülekasvanutel on võimalus edasi laulda Teaduste Akadeemia Meeskooris või Inseneride Meeskooris.

Inseneride Meeskoori asutajaliige, Saue vallavolikogu esimees Indrek Tiidemann lahkus tehnikaülikooli meeskoorist juba 35aastaselt. "Head vanemad sõbrad läksid uut koori asutama," selgitas Tiidemann oma toonast valikut. Laulu, tantsimise ja kunstiga tegelevad inimesed on tema sõnul avatumad, abivalmivad ja näevad maailma rõõmsamates toonides.

Tänu koorisõprusele leidis ta Saue vallale vallavanema ja on sooja vastuvõttu kogenud Soome lauljatest äripartnerite juures. Tema juhatatav AS Terts toodab Pääsküla prügimäelt pärinevast biogaasist elektrit ja sooja vett. Tiidemann on ka Väike-Maarja Loomsete Jäätmete Käitlemise ASi nõukogu esimees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing