Hiinlased on kohal

Kristo Kiviorg 16. mai 2006, 00:00

Eestisse jõudis teine põlvkond Hiinas valmistatud J- ja R- seeria HC tõstukeid, mis sobivad ennekõike väikese ja keskmise koormusega tööde jaoks.

OÜ Awre juhatuse liikme Andrus Tiiriku sõnul on teisel põlvkonnal läbi viidud mitmeid uuendusi.

Eelkõige on tõstuk varasemast ergonoomilisema ning parema väljanägemisega.

"J-seeria elektrimasinad kasutavad ka juba vahelduvvoolu toidet, mis iseenesest on kõva sõna, kuna kuulsamad margid alles hakkavad selle tehnoloogiaga välja tulema," sõnas Tiirik uue tõstuki kohta.

Tiiriku sõnul seisneb vahelduvvoolu eelis väiksemas energiakulus ning mootorite pikemas elueas. Seda ennekõike kontaktharjade puudumise tõttu, mida ei pea hooldama ega vahetama. Senisest enam on tähelepanu pööratud ka tõstuki turvalisusele, kus ülekoormuse korral hüdrosüsteem automaatselt lukustub.

R-seeria hõlmab endas 1-3,5tonniseid sisepõlemismootoriga masinaid, J-seeria aga 1,3-2- tonniseid elektrimootoriga kolmerattalisi ning 1,5-3tonniseid neljarattalisi masinaid.

Tänaste jätkuvalt suurenevate kütusekulude valguses väärib märkimist ka asjaolu, et uute sisepõlemismootoritega masinate kütusekulu on vähendatud 20-30 protsenti.

Mootorid ise on Nissani ja Isuzu toodang, mis autode puhul on igal juhul ennast igati õigustanud.

J-seeria elektrimootorid on varustatud Curtis alalisvoolu ja Danaher vahelduvvoolu elektrijuhtimissüsteemiga.

Põhiliselt sobivad HC J- ja R-seeria tõstukid väikese ja keskmise koormusega töödeks. Uus tõstuk maksab ca 210 000 krooni, sisaldades täiskumme ja külgnihutit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing