Kruuda soovib kinnistult teenida neljakordse kasumi

Lauri Matsulevitsh 16. mai 2006, 00:00

Kalevi tütarfirma AS Kalev REC pani eile avalikule oksjonile kinnistu rohkem kui neli korda kallimalt, kui ta selle aasta tagasi ostis. Järvel asuva kinnistu eest maksis Kalev REC eelmise aasta mais 38 miljonit krooni, eilses Äripäevas ja börsile saadetud enampakkumise teates on krundi alghinnaks aga juba 165 miljonit krooni.

Kinnistu asub Tallinnas Tervise tänaval, Järvel raudtee lähedal ning see on 4,3 hektarit suur. Maa sihtotstarve on tootmismaa, kuid algatamisel on detailplaneering korterelamute rajamiseks.

Kalev REC juhatuse liige Peeter Lillestik pidas kinnistut aasta tagasi börsil avaldatud teate järgi elamuarenduse seisukohalt väga perspektiivikaks.

Miks Kalev REC kinnistu müüb ning mida rahaga tehakse, keeldusid nii Lillestik kui ka Kalevi juht ja suuromanik Oliver Kruuda kommenteerimast, viidates börsiettevõtte staatusele.

Tervise tänava kinnistu pakkumiste esitamise tähtaeg on ühe kuu pärast, 15. juunil. Enampakkumisel tuleb maksta 8,25 miljonit krooni tagatisrahaks ja 9000 krooni osavõtutasu. Pakkumise korraldab BRC Kinnisvara.

Viimastel aastatel on kommitootja üha jõudsamalt liikunud kinnisvaraärisse. Detsembris lõppenud firma majandusaasta teise kvartali päästis Pärnu maanteel asuva Tere maja müük. Kinnistu müügist sai Kalev 26 miljonit krooni puhaskasumit, kvartalikasum kokku tuli 27,3 miljonit. Kinnisvaratehingute osa käibes tõusis 40 protsenti, 56,5 miljonile kroonile. Samas kasvas kondiitritoodete müük vaid 106 miljonilt kroonilt 109 miljonile kroonile, jäädes seega eelmise aasta sama perioodiga sarnasele tasemele.

Kalevile ja tema tütarfirmale Kalev REC kuuluvad praegu kinnistud Keila-Joal kokku 10 hektaril, mitu kinnistut Tallinnas ning kinnisasjad ja korterid Tartus, Ülenurmel, Võrus, Rakveres, Valgas ja Pärnus.

Kallimad neist on Keila-Joa kinnistud, mis on väärt umbes 90 miljonit krooni. Kinnistud ostis Kalev 2003. aastal riigilt enampakkumisel 52,7 miljoni krooniga.

Kõige hinnalisem tükk on kommitootjal siiski Tallinnas, Pärnu maanteel, mille hinnanguline turuväärtus ulatub 150-200 miljonile kroonile. Äripäev arvutas keskmisi turuhindu arvesse võttes, et kokku on Kalevil kinnisvara hinnanguliselt umbes 450-500 miljoni krooni eest.

Kalevi kinnisvaraäri käib tütarettevõtte Kalev REC kaudu, mille põhitegevuseks ongi kinnisvara arendus, haldus, hindamine, teenindamine, rent, ost ja müük. Ettevõte asutati 2002. aastal seoses tehase viimisega Põrguväljale ning kuulub täna 100protsendiliselt ASile Kalev.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing