Ülemistel ja Virul hea hoog sees

Gert D. Hankewitz 16. mai 2006, 00:00

2004. aasta 15. aprillil tegi uksed lahti oma välimuse ja asukoha tõttu furoori tekitanud Viru keskus. Keskus võeti kiirelt omaks. Turistid voolasid sisse, uudistasid, ostsid. Külastatavus tõusis ja nii ka majandusnäitajad.

Kaks nädalat varem, 1. aprillil oli Ülemiste ristmiku lähedal avanud uksed samanimeline kaubanduskeskus. Ka sinna leidsid uudistajad tee, kuid keerulise liikluskorralduse ja kesklinnast kaugema asukoha tõttu see nii hästi käima ei hakanud.

"Teades keskuste arengukõveraid mitmes teises riigis ja arvestades Ülemiste head, ent esialgu harjumatut asukohta, teadsime, et keskuse käivitumine võtab aega," ütles keskust haldava Ülemiste Center OÜ juht Guido Pärnits.

Tema sõnul arvestati 1-2-aastase käimalükkamise ajaga. Ja nii ka läks.

2005. aasta lõpuks oli tegemist juba miljardilise käibega ettevõttega.

"2005. aastasse sattus veel alguse mitte kõige parem käikäik sisse," märkis Pärnits ning täpsustas, et edukaks muutus keskus kuskil alates juunist.

Et asukoht on määrav, suutis Viru nii käibe kui ka külastajate arvuga Ülemistele ära teha. Virus on suur osakaal turistidel, kes läbi keskuse voorivad, Ülemistesse nad nii lihtsalt ei satu. "Arvan, et Viru jääbki meist ette," arutles Pärnits.

Viru keskuse juhi Ants Vasara sõnul on konkurent head tööd teinud ning korralikult arenenud. Et Viru käive parem on, tekitab Vasaras ainult heameelt.

"Mitte ainult käive pole tõusnud, vaid ka külastatavus ja ostude arv," kiitis ta.

Keskuse omanikud, kellest suuremad on Soome firma Pontos ning kohalik Merko, on Vasara sõnul lausa nii rahul, et otsustasid pikendada tema töölepingut, mis nüüd kehtib 2009. aastani.

Oma konkurendist ja mõnes mõttes ka kolleegist Guido Pärnitsast räägib Vasar ainult head, kuigi tõdeb, et väga hästi nad üksteist ei tunne.

"Tuleb ikka väga palju tähelepanu pöörata jaekaubanduslikule kontseptsioonile ja keskuse üürnikele sobivusele. Selles suhtes on neil kriteerium täidetud," ütles ta Pärnitsa töö kohta.

Kristiine keskuse juht Allan Remmelkoor märkis kiitvalt, et kuigi Virul läheb kindlasti paremini, on Ülemiste kasv suurem.

"Viru on algusest peale lollikindlam projekt, mis läks paremini käima. Samas on Ülemiste praegu kõvasti arenenud," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing