Klementi jaguneb kaheks eraldi firmaks

Annika Matson 16. mai 2006, 10:03

Klementi jagunemiskava kohaselt läheb eraldi firma alla tootmisüksus. Lisaks asendatakse firma nimi, teatas firma börsile.

AS Klementi juhatus on koostanud jagunemiskava, mille kohaselt toimub AS Klementi jagunemine: AS-st Klementi eraldub uus aktsiaselts (edaspidi: Uus Ühing), mille ainuaktsionäriks saab AS Klementi.

Uuele Ühingule annab AS Klementi üle oma tootmisüksuse ja sellega seotud õigused ja kohustused. Tootmisüksusesse kuuluvad muuhulgas õmblustööstuse masinad ja seadmed, ettevalmistus- ja juurdelõikuse masinad ja seadmed, kontori-ja arvutustehnika, samuti nõuded allhanke ostjate vastu ja kohustused tarnijate ees.

AS Klementi aktsionäridele Uue Ühingu aktsiaid ei jaotata ja AS Klementi aktsiaid ei asendata.

Uue Ühingu aktsiakapital asutamisel on 4 600 000 krooni. Uus Ühing hakkab asuma AS Klementi asukohas.

Jagunemisel muutub AS Klementi ärinimi. AS Klementi uueks ärinimeks saab PTA Grupp AS. Uue Ühingu ärinimeks saab AS Klementi.

Jagunemiskava sisaldab täiendavaid andmeid jagunemise kohta, sh andmed Uue Ühingu nõukogu ja juhatuse liikmete kohta, Uue Ühingu põhikirja ning Uuele Ühingule üleantava vara nimekirja. Jagunemiskavaga võib tutvuda Tallinna Börsi internetilehel.

Jagunemine on kavas lõpule viia käesoleva aasta augusti lõpuks. Jagunemise põhjuseks on strateegiline otsus eraldada kontserni siseselt jae- ja hulgikaubandus ning tootmistegevus eraldi ühingutesse, ning läbi selle saavutada kontserni paremad majandustulemused.

Tootmisüksuse eraldamine tagab majandustulemuste suurema läbipaistvuse ja läbi selle tõstab motivatsiooni tegevuse efektiivsuse suurendamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing