Lääne Elu: Uus omanik näeb Krimmi holmil kõrgeid elamuid

16. mai 2006, 14:28

Hako kalakombinaadilt Krimmi holmi ostnud omanikud kavandavad kitsale poolsaarele kõrgeid kortermaju ja suure krundiga eramuid, kirjutas Lääne Elu.

Linnavalitsusele saadetud maketil on näha kaheksa pereelamut ja viis 4–7 korrusega korterelamut. Eramukrundid on tavapärasest suuremad, 1800–3000 m².

Krimmi holmi detailplaneeringuga tegelev Angela Matson ütles, et haapsallastele võib tunduda seitsme korrusega kortermaja hirmutavalt kõrge, kuid holm väärib uut ja erilist lähenemist.

„Esimese hooga vaadates on see väga julge lahendus,' möönis Matson. „Mõistan haapsallaste ehmatust ega imestaks, kui see algul võõras tundub.'

Matsoni sõnul on holm merelt vaadates üks osa madalast puitmajade Haapsalust, ühtlasi iseseisev linnaosa.

„Eri ajastuil peab olema eri nägu,' põhjendas Matson pakutavat lahendust.

Suure viigi äärde on kavandatud rannapromenaad, Eeslahe rannikul peab säilima avatud kallasrada. Alles jääb praegune veetorn, sadamaait taastatakse säilinud jooniste põhjal toitlustus– ja majutuskohaks.

Promenaad lõpeb holmi tipus väljakuga, millest võiks saada näiteks noorte kogunemiskoht, ütles Matson.

„Kaldapromenaadi rajamine on omanikele omaette suurusjärguga kulutus,' lisas ta.

Neljapäeval saavad linlased esimest korda tutvuda Krimmi holmi eskiislahendusega ja kohtuda selle koostajatega.

„Küsime rahva arvamust ja uurime, kas selle variandiga tasub edasi tegelda või tuleb põhiprintsiipi muuta,' selgitas linnaarhitekt Anu Joost.

Krimmi holmi omanik on Rakveres kaubandusega tegelev AS Helter–R, mille aktsionärid on Äripäeva andmeil peitunud Dominical registreeritud offshore-firma taha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing