Harju tänav võib veelgi miljoneid neelata

Koit Brinkmann 17. mai 2006, 00:00

Selle aasta jaanuaris saatis kinnistu omaniku OÜ Uranus juhataja Heino Viik Tallinna abilinnapeale Taavi Aasale kirja, milles soovis oma maatüki eest saada 49,6 miljonit krooni.

Summani jõudmiseks arvutas ta juba kokku lepitud 150 miljoni krooni eest ostetava kuue krundi ruutmeetri hinna - 69 412 krooni - ning korrutas selle enda krundi suurusega - 715 ruutmeetrit. Viigi väitel pole linnal ilma Harju 30 kinnistut omandamata võimalik plaanitud haljasala ja ajaloolist Nõelasilma taastada.

Eile ütles Viik, et ei ole linnaga läbirääkimiste alustamiseks omalt poolt rohkem samme astunud.

Küsimusele, kas kinnistu sihtotstarve annab võimaluse pöörduda linna vastu kohtusse detailplaneeringu kehtestamiseks, vastas Viik: "Meie krunt ei erine selles osas teistest." Eelmisel nädalal Tallinnale 150 miljoni krooniga krundid müünud OÜ-l Gelsea oli linnaga pooleli kohtuvaidlus, milles Harju tänava kinnisasjade omanikud nõudsid algatatud detailplaneeringu menetluse lõpuleviimist.

Märtsis ütles Tallinna linnavalitsuse juriidiline nõunik Priit Lello kohtuvaidlust kommenteerides, et omanikul on õigus ja kohustus asja kasutada vastavalt sihtotstarbele ning üldjuhul ei ole eraomanikul kohustust tagada oma kinnisasja kasutamist avalikes huvides haljasalana.

Viigi sõnul on ta nõus linna esindajatega krundi müügi osas ühe laua taha istuma: "Kui tehakse ettepanek, siis mina olen läbirääkimisteks avatud." Viik ei nõustunud rääkima, millal ja kellelt ta selle krundi ostis.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas rääkis eile, et linn ei ole Harju 30 krundi omanikuga veel läbirääkimisi pidanud, sest krunt ei sega plaanitava haljasala loomist. Küll on plaanis läbirääkimisi alustada, lisas ta.

Aasa sõnul loodetakse riigile kuuluva nelja Harju tänava äärse krundi osas peatselt positiivsed otsused saada. "Ühe ausambapoolse krundi üleandmiseks ootame Riigikogu majanduskomisjoni otsust juunis. Teiste kruntide kasutamise üle teeb valitsus oma otsuse veel mais," oli Aas lootusrikas.

Heino Viik on endine Riigi Kinnisvara ASi juhatuse liige, kes on töötanud ka Hoiupanga finantsturgude divisjoni direktorina ning kuulunud Hoiupanga juhatusse.

1997. aastal lõid hoiupankurid Hoiupanga Töötajate ASi, mis võttis Jaapani Daiwa pangalt 219 mln krooni laenu, et kokku 345 miljoni krooni eest osta 1,5 miljonit Hoiupanga aktsiat. Viik on HTASi nõukogu liige.

Aastail 1998-1999 oli Viik peaminister Mart Siimani majandusnõunik. Samuti on ta nõustanud rahandusminister Siim Kallast.

Viimastel aastatel tegutseb Viik kinnisvaraäris.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing