EPL: Euromiljonid aitavad töötutel tööga harjuda

17. mai 2006, 07:26

Tööturuamet pakub uue teenusena tööharjutust, mille eesmärk on tõsta töötu valmisolekut aktiivsetes tööturumeetmetes osalemiseks või tööle rakendumiseks.

Aprillist on 35aastane Paide elanik ja kaheksa aastat tööta olnud Marina Järv võtnud osa tööharjutustest, mis peaksid aitama tal nii vaimselt kui ka füüsiliselt tööeluks valmistuda. Kui inimene on aastaid olnud seotud vaid oma suhtlusringkonnaga ning vaba aega priilt kasutanud, on tööleminek hirmuäratav, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Sellist ettevalmistust on vaja, kuid tõenäoliselt poleks mulle raske olnud ka päevapealt tööleminek,' kinnitas Järv.

'Piisab isegi neljast kuust tööst eemal olla, kui tööellu naasmine muutub keeruliseks,' kinnitas Tiina Larven, kes on Euroopa Sotsiaalfondi projekti 'Järvamaa aktiviseerimiskeskuse väljaarendamine' juht.

Projektijuhi selgitust mööda pole küsimus mitte niivõrd hommikul vara tööleminekus, kuivõrd just langenud enesehinnangus, suutmatuses teistega suhelda. Seepärast pole piisav isegi tööturuameti poolt pakutud kolmekuuline tööharjutus.

Kavandi kogumaksumus oli 2,6 miljonit krooni, sellest Euroopa Sotsiaalfondi osalus kaks miljonit.

Tööharjutusel tehakse kergemaid töid, mis ei nõua erialaseid teadmisi või milleks vajalikud oskused on omandatavad tööharjutuse käigus juhendaja nõustamisel ja juhendamisel. Tööharjutuses osaleval töötul on õigus kord kuus makstavale keskmiselt 300kroonisele stipendiumile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing