Turule jõudsid uued äriklassi sülearvutid

Enn Heinsoo 18. mai 2006, 00:00

Jõudluse poolest on mõlemad arvutid tõsised tööloomad. Isegi kui testiks olevad masinad ei ole seeria kõige võimsamad esindajad, teevad mõlema sülearvuti pool gigabaiti operatiivmälu ja kahetuumalised protsessorid ärikasutaja jaoks väga tubli töö.

Ka hooldust saab lasta mõlema tootja arvutile teha Eesti esindustes ja üldjuhul saab sellega ühele poole mõne päeva jooksul. Seega tekib vahe alles muude omaduste ning lisavõimaluste juures.

Suuresti sõltuks nende kahe arvuti vahel valija otsus ka ilmselt laiekraani olemasolust, kuigi HP müüb ka sarnase hinna ja seadistusega laiekraanmudelit nx7400.

Peab nentima, et käesoleva HP ekraan on kohati erksam ja selgem. Samuti tundus HP ekraan vähem peegeldavat ning nurga alt vaadates moondusid toonid mõnevõrra vähem.

Siiski, ka Dellil on üks huvitav asi, mis käib kuvamise juurde, nimelt on tal keskkonna valgustatuse mõõtja, mis lubab arvutil automaatselt ekraani tumedamaks või heledamaks keerata.

Tumedam ekraan säästab rohkem akut ning kui arvuti seda automaatselt sinu eest teeb, on see hea. Muidugi on kasutajal võimalik seda lisa välja lülitada.

Kui Delli kergesti vajutavate nuppudega klaviatuur on hea omadus kiirtrükkijatele, siis HP kõikidel mehaanilistel heli tekitavatel detailidel on üks märkimisväärsem omadus - plõksumist ja klõbinat on nii vähe, et mine sellega või luurele.

Muidugi käivad selle eelisega kaasas natukene jäigemad ja kummalisena tunduvad nupud, kuid mürareostuse vähendamine võib olla ümberharjumist väärt, eriti kui on näiteks vaja koosolekul kiiresti mõni e-kiri valmis trükkida.

Mõnevõrra suurem kaal ja suuremad mõõtmed teevad HP nc6320-ne sobilikuks töötajale, kellel ta rohkem laual seisab, kui kotis kaasas käib.

Eeliseks Delli ees osutub HP puhul ka mitu-ühes kaardilugeja olemasolu, mille abil saab enamlevinud mälukaartide sisu otse arvutisse, kuid Delli ID-kaardi lugeja on samuti mugav vahend.

Delli mahub oma mõõtmete tõttu ka väiksesse kotti. Üllatavalt ei anna tugeva väljanägemisega magneesiumsulamist korpus kaalu juurde ja nii sobib see pisem ja kõigest 2,3 kg kaaluv arvuti mobiilsele äriinimesele.

Samuti teevad Delli kasutamise mugavaks WiFi kiirleidja ja aku laetuse näidik. Kummagi kasutamiseks ei pea sülearvutit käivitama, lihtsalt küljel õiget nuppu vajutades saab teada, kas on levi, ja aku küljes oleva indikaatori juures olevat nuppu vajutades teada laetuse taset.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing