Viru Poja arendaja: tahame ikkagi ehitada

ÄP 18. mai 2006, 00:00

"Viru väljakul kehtiva detailplaneeringuga on Tallinna linn andnud meile õiguse rajada sellele kinnistule hotelli juurdeehitus," ütles Yrjö Vanhanen eile vastuseks linnavalitsuse otsusele kaaluda nn Viru Poja ehitamise detailplaneeringu kehtetuks tunnistamist. "Oleme koostanud detailplaneeringuga kooskõlas oleva ehitusprojekti ning usun, et on igati mõistetav, et soovime selle ka ellu viia. See on nii meie õiguslik kui ka loomulik ootus."

Vanhaneni sõnul peaks eeldama, et linna areng, sealhulgas detailplaneeringud, on järjepidevad ning pikaajalised, mitte ei muutu erinevate linnavalitsustega.

"Hetkel on meil kõik seaduses ettenähtud dokumendid ehitusloa saamiseks olemas. Kui linnavalitsus soovib meilt lisaks juba esitatud projektdokumentidele lisaandmeid või selgitusi, oleme kahtlemata nõus nendega kohtuma ja projekti teostamisega seonduvat arutama," lausus ta.

Linnavalitsuse otsus kaaluda detailplaneeringu kehtetuks tunnistamist ei saa tema sõnul olla ehitusloa väljaandmisest keeldumise alus.

Tallinna linnavalitsus võttis eile vastu otsuse, millega nõustus kustutama Viru väljaku detailplaneeringult Viru hotelli 17korruselise juurdeehitise.

Samuti otsustas linnavalitsus tellida juriidilise analüüsi selle kohta, mida ehituskeeld võib linnale kaasa tuua, ning hakata hotelli Soome omanikfirmaga Pontos OY ehitusõiguse tühistamise üle läbirääkimisi pidama.

Aasta varem, 15. juunil 2005 otsustas linnavalitsus linnapea Tõnis Paltsu eestvõttel algatada menetluse 6. mai 1999. aasta linnavolikogu otsuse osas, mis algatas Viru keskuse juurdeehituse detailplaneeringu.

"Arendajal on kehtetuks tunnistamise puhul õigus otsus kohtusse kaevata. Linnavalitsus peab suutma siis näidata, et otsus oli kaalutletud ja põhjendatud, põhjused peavad olema olulised," märkis planeerimise eest vastutav abilinnapea Kalev Kallo eile. Otsuse põhjendamiseks tellib linnaplaneerimisamet ekspertiisi.

Eesti Arhitektide Liidu andmetel on Viru keskus juba praegu suurem, kui detailplaneeringus kavandatud, mistõttu ei tohiks linnavalitsus keskuse juurdeehitusele ehitusluba anda.

Viru Poja vastu on ka Riigikogu aseesimees Maret Maripuu, kes saatis kuu tagasi välja avaliku kirja, kus kahtles linnavalitsuse soovis kaitsta Tallinna ajaloopärandit ja elukeskkonda, kuna linn ei pea vajalikuks Viru hotelli arendusprotsessi peatamist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing