Aivar Sõerd: Lisaeelarve maht selgub kõige varem juulis

18. mai 2006, 11:30

Kolmapäeval Riigikogu infotunnis tunnistas rahandusminister Aivar Sõerd, et 2006.aasta lisaeelarve tuleb, kuid selle suurus selgub juulis-augustis.

Vastates Res Publica esimehe Taavi Veskimägi küsimusele kas 2006. aasta lisaeelarve tuleb, ütles Sõerd, et lisaeelarvest saab täpsemalt rääkida pärast majandusprognoosi koostamist. „Ehk siis peale seda, kui valmib uus majandusprognoos augustikuu jooksul, peale seda otsustame ka lisaeelarve küsimuse,” selgitas ta ja lisas: „Ma julgen öelda, et 2006. aasta lisaeelarve üheks põhiküsimuseks saab 2005. aasta eelarve ülejäägi kasutamine. Ma kindlasti ei toeta ettepanekut suunata ülelaekunud raha läbi investeerimistehingute kulude katteks,” rääkis Sõerd, kes teeb ettepaneku suunata kogu ülelaekunud summa 1,8 miljardit esimese pensionisamba reservi.

Sõerdi sõnul ei ole täpset kulutuste sisu võimalik veel avada, kuid mainis, et kõne alla võiks tulla investeeringud Viru vangla ehituse alustamisse, Pekingi saatkonna maaostu, päästeametile reostuse avastamise tehnika soetamisse. „Muuseas, Eesti riigi vastu on püsti nõue arbitraašikohtus, mis seondub RAS Ookean aastatetaguse pankrotivaidlusega. Võimalik, et selle nõude rahuldamiseks on vaja lisaeelarvest summasid planeerida,” lisas ta.

Majandusprognoosi koostab rahandusministeerium kaks korda aastas, kevadel ja sügisel. Järgmine prognoos peaks Sõerdi hinnangul valmima juulis või augustis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing