EPL: Maardu firma hekseldab pudelid helvesteks

18. mai 2006, 07:42

Selle asemel, et saata plastpudelitest valmistatud helbed edasi Hiina, plaanib osaühing Eurofibre ise polüesterkiudu valmistama hakata.

Tehas, mis peaks uksed avama veel tänavu, vajab töötlemiseks kogu Eestimaa plastpudelitest tehtud helbeid ja enamgi veel. Firma juht Ragnar Toom märkis, et maksimumkogus pudeleid, mida Eestis suveajal hankida õnnestub, on umbes 400 tonni, uue kiuliini võimsus on aga 1300 tonni kuus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eurofibre"i emaettevõte Fibertex purustab plastpudeleid, mida ostetakse OÜ-lt Pandipakend ning Leedust, Valgevenest, Venemaalt ja Ukrainast. Polüesterkiu tooraineks saaks seesama plasthelves, niisamuti ka plastitehases valmistatud helbed.

Toom märkis, et tootmise Eestisse toomisega hoiab firma kokku eelkõige transpordikulude pealt ning võidab ka ajas. 'Praegu kulub kolm kuud, enne kui saame Hiinast kiu tagasi,' sõnas Toom.

Praegu käivad läbirääkimised kiuliini ostmiseks.

Toomi sõnul on Eestis küllaga tekstiiliettevõtteid, mis polüesterkiudu vajavad, üks selline on näiteks Fibertexi partnerfirma Toom Tekstiil, kes õmbleb patju ja tekke.

Toom Tekstiili tegevjuht ja suuromanik Illimar Toom ütles, et ühes kuus kasutavad nad Euroopa vahendajate kaudu või siis Aasiast ostetud polüesterkiudu 500 tonni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing