PM: Paides tuli müügile rekordhinnaga korter

18. mai 2006, 08:06

Paide kesklinnas on neljatoaline korter müügis ligi miljoni krooni eest, mis on maakonna korterimüügi rekordhind.

Arco Vara Kinnisvarabüroo Paide osakonna juhataja Hannes Loopere hinnangul on korter hoolimata 950 000-kroonisest rekordhinnast soodne. 'See on 128ruutmeetrine eksklusiivkorter, mille hind võiks olla veelgi kõrgem,' sõnas ta.

Loopere sõnul maksab Paides korteri ruutmeeter praegu 5000–7000 krooni ja ka selle korteri hind jääb sinna klassi, makstes 950 000 krooni, kirjutab Postimees.

Korteris on suur saun, põrandaküte, köögimööbel ja rõdu pargi poole, kuhu paistab linna ainus purskkaev. 'Julgen väita, et teist nii uhket korterit pole Paides müüdud,' lausus ta.

Loopere on veendunud, et korterile leidub ostja kiiresti. 'Paide inimene ei pruugi miljoniga korterit osta ja eelistab vanemat maja, kuid välismaalasele või Tallinna elanikule on pakkumine ahvatlev,' lausus ta.

Hansapanga Järvamaa kontorite juhataja Maie Põder ütles, et kallim kinnisvara maakonnas on hea uudis. 'Paljud kliendid tahaksid rohkemgi laenu ja nende palk seda võimaldab, aga kinnisvara on odav ja tagatisest jääb väheks,' selgitas ta. 'Kuigi kinnisvara on Paides Tallinnaga võrreldes odavam, kulub remondile sama palju.'

Loopere tunnistas, et Paide korteriturul ületab nõudlus pakkumise, sest paljud on kortereid kokku ostnud ega taha neid enne euro tulekut müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing