Tööandjate esindajad kohtusid rahandusministriga

18. mai 2006, 10:53

Tööandjate Keskliidu volikogu esimees Enn Veskimägi ja juhataja Tarmo Kriis kohtusid rahandusminister Aivar Sõerdiga.

Kohtumisel arutati sotsiaalmaksu miinimummäära, alampalga, tulumaksuvaba miinimumi, riigihangete, järgmise perioodi struktuurfondide ning eriotstarbelise kütuse kasutamisega seotud küsimusi.

Tööandjate esindajad nõudsid sotsiaalmaksu miinimummäära vähemalt kahekordset tõusu. Sotsiaalmaksu miinimummäär puudutab eelkõige riigi poolt kindlustatuid ja FIE-sid. Kehtiv miinimummäär on 1400 krooni.

Tulupoliitilistes küsimustes väljendasid tööandjad muret tööviljakust ületava palgakasvu üle ning kutsusid ministrit üles suurendama sissetulekuid pigem maksukoormuse langetamise kui alampalga tõstmise kaudu.

'Riigihange osas toetame seisukohta, et pakkuja ettevõtte keskmine palk peaks olema vähemalt 70 % sektori keskmisest. Tööandjad kujundavad oma lõpliku seisukoha alampalga, sotsiaalmaksu miinimummäära ja tulumaksuvaba miinimumi osas pärast liikmetega konsulteerimist,' ütles Tarmo Kriis.

Struktuurfondide kasutamise küsimuses nõudsid tööandjad uute tehnoloogiate soetamiseks investeeringutoetuste suurendamist. Tööandjate hinnangul on Eesti ettevõtete üheks oluliseks takistuseks vananenud tehnoloogia, mis pärsib tootlikkuse kasvu.

'Madamala aktsiisimaksu määraga maksustatud eriotstarbelise diislikütuse osas oleme seisukohal, et kasutajate ringi peaks laiendama kõigile mootorsõidukitele, mis ei ole mõeldud kasutamiseks avalikelt teedel ehk millel puudub registreerimistunnus,' lisas Kriis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing