Kahtlusalusel Faciol enim Riigi Kinnisvara hankeid

Kadi Heinsalu 19. mai 2006, 00:00

Uuritavateks ehitustöödeks on keskkriminaalpolitsei peakorteri ning Tallinna Pae ja Mustamäe gümnaasiumi renoveerimine, kirjutas eilne Eesti Ekspress.

Facio Ehitus kuulub Eesti kümne suurema ehitusfirma hulka ja on saanud Riigi Kinnisvaralt teistest ehitusfirmadest rohkem töid.

Alates 2002. aastast on ettevõte võitnud seitse riigihanget, neist viis tööd alates 2004. aastast, kui Tiit Ottis riigi kinnisvarafirmat juhtis.

Võrdluseks Merko Ehitus on saanud neli hanget, teised ehitusfirmad üks-kaks hanget.

Kokku on Facio Ehitus saanud alates 2002. aastast ehitustöid riigilt 129 miljoni krooni eest. Merko Ehituse neli ehitustellimust on kogusummas 78 miljonit krooni.

Ekspress kirjeldab loos, kuidas politsei uurib Riigi Kinnisvara eelmise juhi Tiit Ottise ja ehitusfirma Facio vahelisi arusaamatusi seoses ehitustega ja toob ära katkeid nende kirjavahetusest. Ehituse käigus muutus osa töid odavamaks, kuid ehitusfirma küsis raha varasema kokkuleppe järgi, Ottis aga ei nõustunud.

Ottis lahkus Riigi Kinnisvara juhi ametist 30. aprillil, tapmiskatse leidis aset mullu oktoobris, kui hukkus koolitüdruk Veronika Dari.

Mõrvaloos on mitmeid kahtlusaluseid, ja üks neist, inkasso- ja ehitusfirma Vetreria omanik Nikolai Galkovski, on varem seitse aastat töötanud Facio Ehituses keskastmejuhina.

Facio Ehituse suuromanik on firma juhatuse esimees Toomas Tromp, lisaks on omanikud Kaido Saveljev ja Riho Kalve.

Facio Ehituse ASi 2006. aasta esimese kvartali käive ulatus 134,9 miljoni kroonini, eelmisel aastal oli sama perioodi käive 113,9 miljonit.

Ettevõte teenis esimeses kvartalis 2,7 miljonit krooni tulumaksueelset kasumit, 2005. aasta esimeses kvartalis oli kasum 1,7 miljonit.

Facio Ehituse 2005. aasta käive oli 628,9 miljonit krooni ja tulumaksueelne kasum 10,9 miljonit.

Tiit Ottis, lugesin viimast Ekspressi ja imestan, et Teiega pole räägitud…

Ega mina ei kommenteerigi, selles mõttes, et mina olen riigiametist prii ja avaliku elu tegelane enam ei ole. Ise olen ka lugu lugenud, faktid on kirjeldatud õigesti ja ma nagu ei oska midagi öelda.

Et faktid on kõik õiged?

Noh, ma ei ole põhjalikult lugenud, viskasin pilgu peale, aga tundub küll, jah.

Millega Te praegu üldse tegelete?

Tõmban natukene hinge tagasi eelmisest suhteliselt raskest töökohast ja paralleelselt tegelen ka uue töö otsimisega, normaalne protsess.

Kas pakkumisi on palju?

Noh, peab valima, selles mõttes, et oleme hoolikad. Kas just palju, aga üht-teist ikka on.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing