Tervisesportlased laupäeval lauluväljakule Maijooksule

Mikk Jürjens 19. mai 2006, 00:00

Igas vanusest tervisesportlased on oodatud laupäeval Tallinna lauluväljakule, kust saab stardi 19. Maijooks.

Kui algselt vaid naistele ja lastele mõeldud tervisejooks 1988. aastal alguse sai, läbis lauluväljaku ümbrusesse rajatud kahekilomeetrise raja vaid 250 huvilist. Kõigest nelja aastaga tõusis osalejate arv viie tuhandeni ning 2001. ja 2002. aastal kogunes lauluväljakule 7500 tervisesportlast. Maijooks on tervisespordikalendris püsinud tänase päevani ning selgi laupäeval ootab Maijooksu looja ja peakorraldaja Anne Lill lauluväljakule tuhandeid huvilisi.

"Me pole kunagi ühtegi inimest stardikoridorist välja jätnud, kuid uue aastatuhande alguses kasvas osalejate arv nii suureks, et korraldajad hoidsid peast kinni," räägib Lill. "Viimasel kolmel aastal on olukord stabiliseerunud, ka tänavu ootame starti umbes 5500 inimest."

Ehkki eelregistreerimine on lõppenud, saavad huvilised end kirja panna ka kohapeal. Üritus algab kell 11.30 seitsmekilomeetrise meestejooksuga (osavõtt 200 krooni neile, kes soovivad joosta ajamõõtmisega ja 150 krooni, kes seda ei vaja). Kümme minutit hiljem algab kilomeetripikkune lastejooks ning lühike väikelastejooks (osavõtt 25 krooni).

Kell üks päeval avatakse lauluväljakul 19. SEB Ühispanga Maijooks ning pool tundi hiljem lähevad seitsmekilomeetrisele rajale naised.

13.40 algab naiste käimine sama raja peal, oodatud on ka kepikõndijad.

Osavõtumaks kattub meeste omaga. Pensionärid ja (üli)õpilased pääsevad rajale 100 krooni eest.

Huvilistel palutakse kohale tulla vähemalt pool tundi enne neile sobiva distantsi algust.

Üritus lauluväljakul ei piirdu sel aastal vaid raja läbimisega. Lisaks jooksmisele ja käimisele pakub maijooksupäev osa- ja teadasaamisrõõmu mitmeküllase teabe- ja meelelahutusprogrammiga, mis kestab hilise pärastlõunani välja.

Kell 14.30 astuvad tasuta kontserdil üles Dave Benton, Duett Cabaret ja paljud teised. Kell kolm loositakse osalejate vahel välja Citro?n C3 kasutusõigus. Laste aega sisutab Fredi lastesaatest "Fredi seiklused" koos abilisega, korraldades põnevaid võistluseid ning jagades vahvaid auhindu.

Maijooks on üheks etapiks tänavuses "Käime koos!" sarjas, mis hõlmab enda all 28 käimisüritust läbi kogu suve ja pakub võimalusi tervisesportimiseks igal nädalavahetusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing