EPL: Rahandusminister Aivar Sõerd: riigi palgal on liiga palju inimesi

19. mai 2006, 07:21

Rahandusminister Aivar Sõerd peab vajalikuks riigi palgal olevate inimeste arvu vähendada.

Minister leiab näiteks, et siseministeeriumi haldusala 250 raamatupidajast saaks pooled lahti lasta ning liiga palju on ametnikke ka sotsiaalkindlustusametis, kirjutab Eesti Päevaleht.

“250 raamatupidajat siseministeeriumi valitsemisalas on selgelt üle paisutatud,” ütles Sõerd. Nimetatud 250st pooled töötavad maavalitsustes ning neist omakorda umbes 80 maavalitsuste hallatavates asutustes. Ametikohtade vähendamisest vabaneva raha saaks Sõerdi hinnangul aga suunata näiteks politseinike palga tõstmiseks.

Tartu maavalitsuse hallatava Tartumaa muuseumi sekretär-raamatupidaja Anneli Tederi hinnangul ei ole raamatupidajate arvu vähendamine nii lihtne. 'Raamatupidaja teeb lisaks põhitööle seitse muud asja, asutus jääb temata infonälga,' ütles Teder. Lisaks kannete tegemisele juhib Teder muuseumis projekte, teeb sekretäritööd, organiseerib majandusasju, koostab lepinguid, tegeleb palkade ja isegi personaliküsimustega.

Siseministeeriumi teatel on valitsemisala allasutuste raamatupidamise korrastamine päevakorral ning selle tõttu võib töö kaotada 30 raamatupidajat.

Sõerdi hinnangul on kokkuhoiu võimalusi, sh inimressursi arvel, iga ministeeriumi haldusalas. Minister tõi näiteks maksu- ja tolliameti, kus töötab üle 2000 inimese, ent aastaid tagasi läbi viidud reformide tulemusena on vaid seitse raamatupidajat kogu süsteemi peale.

Negatiivseks näiteks tõi Sõerd sotsiaalkindlustusameti, kes andis 1999. aastal sotsiaalmaksu kogumise maksuametile, ent ei vähendanud sellega töötajate arvu. Sama liigutusega ei tekkinud aga tema sõnul maksuametis töökohti juurde. Sotsiaalkindlustusametis töötab praegu 603 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing