Ossinovski ostis osaluse Alexelas

Liis Kängsepp 19. mai 2006, 14:58

Alexela Oil laiendas aktsiakapitali, kaasates Oleg Ossinovskile kuuluva Skinest Grupi, millele kuulub nüüd 44% Alexela Oilist, teatas ettevõte.

Hiljuti Hydro Texaco Balti riikide äritegevuse omandanud Alexela Oili teatel laiendas ettevõtte uute aktsiate emiteerimise kaudu aktsiakapitali ligi saja miljoni krooni võrra 146 miljoni kroonini. Pärast aktsiakapitali laiendamist omavad enamusosalust jätkuvalt Alexela Oili juhtkonna kontrolli all oleva firmad.

Alexela Oili juhatuse esimehe Heiti Hääle sõnul on Alexela tänaseks Uno X tanklaketi nii sisuliselt kui juriidiliselt üle võtnud ja valmis tutvustama klientidele avarduvaid võimalusi uuel nädalal. „Skinest Grupi kaasamine aitas Alexelal läbi Uno X tanklaketi omandamise laiendada tegevust Läti ja Leedu turgudele ning kasvatada turuosa Eestis. Alexela Oil jätkab Eesti kapitalil põhineva juhtiva kütuse jaemüüjana ja seame eesmärgiks tekkinud sünergia baasil turuosa ja tegevusefektiivsuse kasvu,” sõnas Hääl.

Skinest Grupi omaniku Oleg Ossinovski sõnul on tal hea meel kaasa lüüa Alexela kui juhtiva kohaliku kütusemüüja arengus. „Skinest Grupist saab Alexela Oili aktiivne aktsionär ja me soovime kasutada Skinest Grupi kogemust ning positsioone kõigis Balti riikides Alexela tegevuse ja kliendibaasi edasisel laiendamisel. Alexela Oil ja ettevõtte juhtkond on tõestanud end väga visa võitlejana ja jätkanud trendi, kus kohalikud ettevõtjad laienevad kiiremini kui nende väliskonkurendid,” vahendas Ossinovski sõnu pressiteade. Täiendavaid küsimusi esitada ei olnud võimalik, kuna ta viibis Venemaal ja telefon oli levist väljas.

1993 aastal asutatud Alexela Oil on juhtiv Eesti kapitalil põhinev kütuste jaemüügiettevõte, mis omandas märtsis toimunud tehinguga kõik Eestis, Lätis ja Leedus Uno X kaubamärgi all tegutsenud Hydro Texaco tanklad.

Skinest Grupp on ettevõtja Oleg Ossinovski omanduses olev möödunud aastal moodustatud valdusfirma, mille tütarettevõte Skinest Projekt on üks Balti riikide juhtivaid raudteefirmasid. Ettevõtte teenis auditeerimata andmetel möödunud aastal ligi 800 miljoni krooni suuruse käibe juures 100 miljonit krooni kasumit.

Ossinovki on tuntud raudteeveoettevõtja ASi Spacecom juhina. Spacecome käive ulatus mullu 537,2 mln kroonini võrrelduna 338,3 mln krooniga 2004. aastal ehk kasvas ligikaudu 60%. Prokuratuur esitas firmale mullu sügisel süüdistuse konkurentsi kahjustamises. Süüdistuse kohaselt püüdis Spacecomi esindaja sõlmida konkurentsi kahjustavat kokkulepet AS-i Eesti Raudtee esindajatega eesmärgil teenida ASile Spacecom suuremat kasumit ja tõrjuda turult konkureerivaid ettevõtteid.

Spacecom kuulub Venemaa mõjukasse Severstali gruppi, lisaks on Severstaltransi Eesti tütarfirma ka transiidifirma E.O.S.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing